Select

PRZESTĘPCZE TRIO ZA KRATAMI ARESZTU

Polonaisse

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 43, 29 i 28 lat podejrzewanych o kradzieże bram i siatki ogrodzeniowej. Wszyscy są mieszkańcami powiatu radomszczańskiego. Sprawcy działali pod osłoną nocy z 5 na 6 lutego 2017 roku. Swój łup próbowali sprzedać w punkcie skupu złomu.

Rano 6 lutego dyżurny przyjął zgłoszenie od mieszkańca gminy Radomsko, z którego wynikało, że w nocy ktoś ukradł bramę z jego posesji. Interweniujący patrol zebrał informacje co do danych technicznych bramy i rozpoczął poszukiwania metalowej konstrukcji w punktach skupu złomu.

– Dzięki sprawności prowadzonych działań w jednym z miejsc skupu złomu policjanci zauważyli jak grupa mężczyzn zdejmuje bramy, furtki i siatkę z busa. Osoby te na widok umundurowanych policjantów zaczęły się chować za pojazd i nerwowo poruszać. Podczas rozmowy z policjantami powiedzieli, że bramy pozyskali z prac rozbiórkowych, jakie prowadzili na terenie powiatu częstochowskiego. Po kilku minutach, inny patrol przywiózł na miejsce zgłaszającego, który rozpoznał swoją bramę. W związku z powyższym trzej sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego dotarli do kolejnych czterech pokrzywdzonych – relacjonuje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Aneta Wlazłowska.

Łącznie straty zostały oszacowane na ponad 3 tysiące złotych. Policjanci sukcesywnie zwracają pokrzywdzonym ich własność. Wszystko wskazuje na to, że sprawcy podjeżdżali do przypadkowo wybranych posesji i kradli bramy, furtki, których demontaż nie sprawiał im problemu. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD