Luxbud

ZMIANY W REGULAMINACH DOTACJI Z PUP

Polonaisse

Dotacja na założenie działalności gospodarczej z Powiatowego Pracy w Radomsku w 2017 roku wynosi 24 tysiące złotych i w przypadku odniesionego sukcesu, jest ona bezzwrotna. Aby otrzymać wsparcie, warto zapoznać się z regulaminem. A ten podczas posiedzenia Powiatowej Rady Rynku Pracy został zmieniony.

Chcąc otrzymać dotację na założenie firmy z Powiatowego Urzędu Pracy w Radomsku, trzeba się będzie liczyć z pewnymi ograniczeniami. Jakimi?

– Zmiany dotyczą m.in. zakupu auta na potrzeby własnego biznesu. Zdecydowano, że tylko 25 procent całej dotacji będzie można przeznaczyć na jego zakup. I co ważne — tylko na zakup samochodu dostawczego, chyba że zakładana działalność dotyczy przewozu osób typu TAXI lub będzie to szkoła nauki jazdy — wyjaśnia dyrektor PUP w Radomsku Łukasz Więcek

Ograniczenia dotyczą również kosztów zakupu sprzętu komputerowego (do 3 tys. zł), fotograficznego (1 tys. zł) z wyłączeniem profesjonalnych usług. Ponadto obostrzenia wystąpią przy umowach franczyzowych, zakupie kas fiskalnych, towarów czy reklamy.

Zmiany dotkną też pracodawców. W regulaminie przyznawania środków z Funduszu Pracy na wyposażanie i doposażanie stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego będzie zapis, iż pracodawca niezatrudniający nikogo będzie mógł ubiegać się o tę formę wsparcia tylko na jedno stanowisko. Drugi mówi o tym, że nie będzie można z tego skorzystać w przypadku osób bezrobotnych, które były zatrudnione u danego pracodawcy, lub wykonywały w przeciągu ostatnich 24 miesięcy inną pracę zarobkową przed złożeniem wniosku.
Pozostawiono bez zmian długość staży. W 2017 roku trwać one będą 6 miesięcy.

(info: Starostwo Powiatowe w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD