MEBIN

Przestępczość nieletnich. Policyjne statystyki

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Powiatu Radomszczańskiego obradowała zdalnie w czwartek, 22 kwietnia.

Radni wysłuchali m.in raport dotyczący działań Zespołu ds. Nieletnich i Patologii z KPP w Radomsku.

Z policyjnych statystyk wynika, że w 2020 r. funkcjonariusze KPP w Radomsku na terenie powiatu radomszczańskiego ujawnili 56 czynów karalnych (41 przestępstw oraz 15 wykroczeń) popełnionych przez 48 nieletnich sprawców (29 sprawców przestępstw oraz 19 sprawców wykroczeń). 104 nieletnich mieszkańców naszego powiatu zakwalifikowano jako zagrożonych demoralizacją, byli wśród nich m. in. nastolatkowie pod wpływem alkoholu (21), pod wpływem narkotyków (4), stwarzający zagrożenie w ruchu drogowym (9), uciekinierzy z placówek opiekuńczo-wychowawczych i domów (22), przejawiający agresywne zachowania, sprawiający problemy wychowawcze (27).

W ramach zapobiegania i zwalczania demoralizacji i przestępczości wśród nieletnich w minionym roku funkcjonariusze KPP w Radomsku odbyli 43 spotkania profilaktyczne z dziećmi i młodzieżą oraz 43 spotkania z ich opiekunami i pedagogami. W ich trakcie omawiane były przede wszystkim zagadnienia związane z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze, przemocy psychicznej i fizycznej, cyberprzemocy, zachowań związanych z mową nienawiści oraz zagrożeń związanych z zażywaniem alkoholu i środków odurzających.

(Informacja: Starostwo Powiatowe)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW