Przewrócony ford focus w Strzałkowie. Pijany kierowca stracił panowanie nad pojazdem

Polonaisse

2 stycznia 2021 roku w miejscowości Strzałków policjanci zatrzymali kolejnego pijanego kierującego. Około godziny 23 kierowca focusa stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do jego przewrócenia.


Funkcjonariusze ustalili, że osobówką podróżowały trzy osoby w wieku od 24 do 28 lat, mieszkańcy Radomska. Urządzenia do badania stanu trzeźwości wykazały w ich organizmach od 1,5 do 1,8 promila alkoholu. Podczas rozmowy z policjantami żadne z nich nie potrafiło jednoznacznie wskazać kierującego pojazdem. W związku z powyższym trafili do policyjnego aresztu. Akta postępowania zostaną przesłane do sądu, który zadecyduje o karze dla nietrzeźwego kierującego – mówi nadkom. Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.

Zgodnie z obowiązującym przepisami prawa za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami.

To kolejne przypadki pokazujące jakim zagrożeniem są nietrzeźwi kierujący. Policjanci apelują, aby zawsze reagować na niebezpieczne zachowanie na drodze innych uczestników ruchu drogowego. W ten sposób dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy może zadzwonić, nawet anonimowo pod nr tel. 112 i powiadomić Policję o swoich podejrzeniach. Policjanci sprawdzają każdy sygnał i jeżeli treść zgłoszenia się potwierdzi wyeliminują pijanego kierowcę z ruchu.


Czytaj też: Kompletnie pijana 44-latka uderzyła fordem w drzewo

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD