PRZY STARYM CMENTARZU POWSTANIE DROGA I PARKING?

Reklama

Prywatny przedsiębiorca chce skomunikować nowo powstające osiedla przy ul. Łokietka z ulicą Leszka Czarnego i Piastowską.  Postanowił wyłożyć 1 mln złotych na budowę drogi i parkingu na 100 miejsc graniczącego z murem Starego Cmentarza. Radni miejscy co prawda są za, ale jednocześnie stawiają warunki…

Teren na którym inwestor chce wybudować drogę i parking należy do miasta. W związku z tym musi otrzymać  zgodę od prezydenta Radomska.  – 50 metrów od muru cmentarnego stanowi pas, który swego czasu był przewidziany na przedłużenie ulicy Leszka Czarnego. On należy do miasta. Jako prezydent muszę mieć zielone światło ze strony radnych, aby móc rozmawiać z inwestorem, aby inwestor na terenie miejskim mógł  wykonać planowaną przez siebie inwestycję – wyjaśnia prezydent Jarosław Ferenc.  – Jeżeli inwestor chce wyłożyć milion złotych na tego typu inwestycję w tereny miejskie, to powinniśmy być z tego powodu zadowoleni. Po pierwsze, rozwiązane zostałyby problemy komunikacyjne, a po drugie zwiększyłaby się w tej części miasta ilość miejsc parkingowych – dodaje.

Radnym pomysł budowy parkingu się podoba. Stawiają jednak warunki… – Nie mam nic przeciwko, aby w sąsiedztwie Starego Cmentarza powstał parking. Zastanawiam się jedynie jak inwestorzy to widzą. Moim zdaniem teren ten powinien być potraktowany całościowo. Powinna tam się pojawić zieleń, place zabaw. Nie można dopuścić do tego, aby było to zabetonowane osiedle bloków. Jeżeli te warunki zostaną spełnione, to jestem jak najbardziej za  – zauważa radny Tadeusz Kubak.   – Miasto przy tej inwestycji nie może myśleć tylko o prywatnym przedsiębiorcy, musi myśleć przede wszystkim o mieszkańcach –  dodaje radny Rafał Dębski.

Radna Magdalena Spólnicka zwraca uwagę na jeszcze – jej zdaniem-  bardzo ważny aspekt.  – Trzeba zastanowić się nad tym, czy lokalizacja tego parkingu nie zaburzy atmosfery, która powinna być zachowana w sąsiedztwie tak szczególnego miejsca jakim jest Stary Cmentarz.  Należy pamiętać, że parkan tego cmentarza nie jest najlepszej jakości. Chodził o to czy ewentualny ruch samochodów jeszcze bardziej nie pogorszy jego stanu – zauważa.

Pomimo obaw radni dali prezydentowi zielone światło do rozmów z inwestorem. Zainteresowany nie kryje zadowolenia. – Zależy nam na tym, aby powstające osiedle przy ulicy Łokietka miało połączenie z ulicą Leszka Czarnego i Piastowską. Chcemy też wybudować ogólnodostępny parking na blisko 100 miejsc.  Cieszymy się z decyzji komisji rozwoju, która pozytywnie odniosła się do naszej propozycji. Obecnie nasza propozycja jest po stronie pana prezydenta, który musi dać nam odpowiedź czy nie ma formalnych przeciwwskazań do doprowadzenia naszego pomysłu do realizacji – przyznaje Witold Świtkowski.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD