WKRÓTCE RUSZY BUDOWA KOMPLEKSU BOISK PRZY ZSG2

Reklama

Niebawem rozpocznie się budowa kompleksu boisk sportowych przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 2 w Radomsku. Radomszczański magistrat podpisał już umową z warszawską firmą, która zrealizuje tę inwestycję.

Wybudowane w 1979 roku boisko przy ZSG2 w Radomsku to obecnie jeden z najbardziej zaniedbanych tego typu obiektów w mieście. Wkrótce jednak się to zmieni. Urząd Miasta rozstrzygnął właśnie przetarg na budowę przy „dwójce” kompleksu boisk sportowych. Umowa z firmą została podpisana 21 lipca 2017 r.

W skład kompleksu wejdą: boiska sportowe do koszykówki i piłki ręcznej, do siatkówki, kort do tenisa ziemnego (naw. poliuretanowa), mini boisko do piłki nożnej, miejsca do indywidualnego treningu tenisa ze ścianą w technologii murowanej (naw. poliuretanowa), bieżnia 4-totowa na krótkim (100 metrów) i długim dystansie (300 metrów), skocznia do skoku w dal (naw. poliuretanowa i naw. z piasku), skocznia (rozbieżnia) do skoku wzwyż (naw. poliuretanowa), rzutnia do pchnięcia kulą (naw. poliuretanowa), trybuny z miejscami siedzącymi i obiekty małej architektury.

– Zadanie obejmie również wykonanie ogrodzenia boisk oraz dojścia do boisk, budowę dojść i dojazdów do kompleksu sportowego, budowę infrastruktury technicznej: sieci przyłącza kanalizacji deszczowej, przyłącza sieci wodociągowej, a także sieci oświetlenia boisk – wyjaśnia Karolina Turowska z biura prasowego UM w Radomsku.

Dokładny termin rozpoczęcia prac nie jest jeszcze znany. Wykonawca zadania ma na jego ukończenie 4 miesiące od daty podpisania umowy. Powinno zatem to nastąpić do 21 listopada 2017 r. Koszt inwestycji to 1 991 743,61 zł brutto. Pieniądze zostały zagwarantowane w budżecie miasta.

Tak obecnie wygląda boisko przy ZSG2 (fot.arch.redakcji)

POBIERZ:

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD