Luxbud

ROF: TRWA PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ DO KONKURSÓW

Jubiler Ako

Przypominamy. Przed nami kolejna edycja Różewicz Open Festiwal. Z tej okazji Miejski Dom Kultury w Radomsku ogłosił konkursy, poświęcone pochodzącym z naszego miasta braciom Różewiczom. Poniżej szczegóły konkursów, do których wciąż trwa przyjmowanie zgłoszeń.

IX EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POETYCKIEGO IM. JANUSZA RÓŻEWICZA

Konkurs jest dwuetapowy i skierowany do autorów przed debiutem. Warunkiem uczestnictwa w pierwszym etapie jest nadesłanie 5 wierszy własnego autorstwa (w 4 egzemplarzach), które nie były dotychczas publikowane Utwory podpisane godłem (słownym pseudonimem) należy przesłać do 1 sierpnia 2017 r. na adres: Miejski Dom Kultury, ul. Brzeźnicka 5, 97-500 Radomsko, dopisek „Konkurs poetycki”. Utwory będą oceniane przez jury w składzie: Bohdan Zadura (poeta, prozaik, krytyk literacki, redaktor naczelny czasopisma „Twórczość”), Ireneusz Kaczmarczyk (poeta, krytyk, publicysta, wykładowca akademicki) i Dorota Koman (poetka, autorka radiowych i telewizyjnych audycji o książkach). Nagrodę stanowi druk utworów w formie tomiku poetyckiego – nakład 1000 egzemplarzy.

MURAL – KONKURS NA PROJEKT W RAMACH RÓŻEWICZ OPEN FESTIWAL

Miasto Radomsko i Miejski Dom Kultury w Radomsku zapraszają do udziału w konkursie na PROJEKT MURALU inspirowanego twórczością Tadeusza Różewicza. Konkurs organizowany jest w ramach Różewicz Open Festiwal 2017 ph. „Najlepiej widzę, kiedy zamknę oczy. Z zamkniętymi oczyma widzę miłość, wiarę, prawdę…”. Lokalizacja muralu to ściana budynku przy ul. Bugaj 4 w Radomsku. Istotny jest kontekst miejsca – to dawny budynek szkoły podstawowej, do której uczęszczali bracia Różewiczowie. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych. Projekty (maksymalnie trzy) wraz z metryczką należy przesyłać na adres MDK Radomsko, ul. Brzeźnicka 5, 97-500 Radomsko lub mailem na adres rozewiczopen@mdkradomsko.pl do 28 sierpnia 2017 r.

KONKURS PLASTYCZNY – PRACA INSPIROWANA TWÓRCZOŚCIĄ T. RÓŻEWICZA

Miasto Radomsko i Miejski Dom Kultury w Radomsku zapraszają uczniów szkół gimnazjalnych do udziału w konkursie plastycznym – wykonanie pracy plastycznej inspirowanej wybranym utworem Tadeusza Różewicza. Konkurs ogłoszony w ramach Różewicz Open Festiwal 2017 trwa do 29 września 2017 r. Prace należy dostarczyć do Miejskiego Domu Kultury (Dział Upowszechniania Filmu i Organizacji Imprez) wraz z załączonym i wypełnionym formularzem zgłoszeniowym.

MÓWIĘ RÓŻEWICZEM – KONKURS RECYTATORSKI ROF 2017

Miasto Radomsko i Miejski Dom Kultury w Radomsku zapraszają do udziału w konkursie recytatorskim, którego założeniem jest przygotowanie wybranego utworu poetyckiego Tadeusza Różewicza. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych posiadających zdolności recytatorskie. Aby wziąć udział w konkursie należy do 20 września 2017 r. dostarczyć do MDK Radomsko czytelnie wypełnioną kartę zgłoszenia. Przesłuchania konkursowe i wyłonienie laureatów odbędzie się 4 października 2017 o godz. 10.00 w MDK Radomsko.

Regulaminy konkursów oraz karty zgłoszeń można znaleźć na stronie internetowej MDK

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD