Przygotowania do Dożynek Wojewódzkich. Utrudnienia w ruchu, gdzie nie będzie można zaparkować?

Jubiler Ako

Święto plonów, strefa militarna, wystawiennicza, koncerty gwiazd, zabawa dla całych rodzin – takie właśnie atrakcje przygotowano na Dożynki Wojewódzkie.


Dożynki odbędą się w niedzielę 21 sierpnia w parku Solidarności i w parafii Świętej Jadwigi Królowej. Organizacja części wystawowo-koncertowej blisko centrum miasta, w zwartej zabudowie wymaga wykorzystania każdego skrawka wolnej powierzchni. Przygotowanie tak dużej imprezy wiąże się również z ograniczeniami dla ruchu pojazdów. Dlatego też Urząd Miasta w Radomsku apeluje, aby nie planować parkowania przy samym parku Solidarności.

Parkingi

Parkingi w okolicach parku Solidarności i kościoła św. Jadwigi Królowej będą zajęte przez pojazdy zaproszonych gości, wystawców i organizatorów. Podobnie, jak parkingi przy Urzędzie Miasta i Miejskim Domu Kultury i ul. Nadrzecznej. Dlatego uczestnicy części wystawowo-koncertowej mogą skorzystać z bezpłatnego parkingu na placu targowym. Będzie on dostępny w niedzielę od godz. 14.00.

Ograniczenia

Od godz. 8.00 w sobotę 20 sierpnia do godz. 6.00 w poniedziałek 22 sierpnia z ruchu zostaną wyłączone ulice: Armii Krajowej od ul. Piwnej do ul. Kasztelańskiej i Leszka Czarnego od Starostwa Powiatowego do ul. Kasztelańskiej (dotyczy parkingu przy Leszka Czarnego 23, dojazd na parking przy Zorzy – ul. Leszka Czarnego 24 zostanie natomiast zamknięty w sobotę od godz. 20.00). W niedzielę w godz. 8.00 – 16.00 wyłączona z ruchu zostanie ul. Św. Jadwigi Królowej (od garaży na zakręcie do garaży za kościołem). Dodatkowo czasowych ograniczeń w ruchu w godz. 13.00-15.00 należy spodziewać się w czasie korowodu dożynkowego na trasie od kościoła przy ul. Świętej Jadwigi Królowej, przez ul. Starowiejską i rondo do ul. Kasztelańskiej.

Atrakcje

Obecnie trwają przygotowania do dożynek wojewódzkich. Szczególnie interesująco zapowiada się stoisko miasta Radomska. Zdobić będzie je słomiana postać wykonana przez plastyków z Miejskiego Domu Kultury. Zespół pracował w składzie: Karolina Mysłek, Joanna Dudek, Celina Tatara, Magdalena Blada.

Stoiska wystawowe będą ustawione na ulicy Armii Krajowej. Wśród nich znajdą się stoiska miast, gmin, powiatów, Kół Gospodyń Wiejskich. Swoim dorobkiem pochwalą się także pszczelarze z całego województwa łódzkiego.

Uroczystości dziękczynno-religijne zaplanowano w Kościele Św. Jadwigi Królowej, część artystyczną i wystawową – w parku Solidarności i jego najbliższym otoczeniu. Barwny korowód dożynkowy przemaszeruje ulicami Św. Jadwigi Królowej, Starowiejską i Armii Krajowej.

W imprezie będą uczestniczyć radomszczanie i mieszkańcy powiatu radomszczańskiego. Do naszego miasta przyjedzie też kilka tysięcy gości nie tylko z województwa łódzkiego, by dziękować za udane żniwa i wszystkie plony, które udało się zebrać z pól.

Podczas koncertów wystąpią gwiazdy nie tylko polskiej estrady:

  • grupa Turnioki (godz. 16.30);
  • Dawid Kwiatkowski (godz. 17.30);
  • zespół Feel (godz.19);
  • Na zakończenie zagra Ray Wilson (początek koncertu o godz. 20.30).

Koła Gospodyń Wiejskich oraz stoiska gastronomiczne będą serwować dania regionalne i potrawy z grilla. Na stoisku promocyjnym Miasta Radomska nie zabraknie zalewajki i kaszy tatarczanej.

Dożynki Wojewódzkie organizują Urząd Marszałkowski w Łodzi i Łódzki Dom Kultury przy współpracy m.in. z Miastem Radomsko.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD