PSP7 STAWIA NA MATMĘ

Reklama

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Radomsku po raz kolejny pozyskała środki z Fundacji Dobra Sieć na projekt matematyczny.

Od września do grudnia bieżącego roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Radomsku realizowany będzie projekt matematyczny skierowany do uczniów klas IV-VI pod nazwą „Stawiam na matmę”, który otrzymał dofinansowanie w wysokości 5000 zł w V edycji Programu mPotęga. PSP 7 już po raz kolejny uzyskała środki z Fundacji Dobra Sieć. Wcześniejsze przedsięwzięcia to realizowane przez placówkę to: „Radomszczańskie symetrie”, „Matematyczne podróże małe i duże”, „Z matematyką za pan brat” czy „Matematyka jest wszędzie”.

V edycja Programu mPotęga jest skierowana do szkół podstawowych, gimnazjalnych, organizacji pozarządowych, bibliotek i grup nieformalnych z całej Polski. Organizatorzy otrzymali 598 wniosków w kategoriach klasy IV-VI i VII- III gimnazjum. Dofinansowanie otrzymało 185 projektów.

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Stawiam na matmę” odbędą się m. in konkursy „Matematyczne potyczki z patronem”, „Matematyczna choinka” jak również warsztaty psychologiczne dla uczniów i rodziców. Przewidziano również popołudnia gier planszowych, spotkania z osobami, których profesja wymaga znajomości matematyki. Ponadto zaplanowano także zajęcia informatyczne, podczas których  uczniowie poznają działanie programów komputerowych do projektowania budynków.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD