Reklama
KOMBIT-kasy
Z ŻYCIA MIASTAZ ŻYCIA MIASTA I POWIATU

PUP MA PIENIĄDZE NA ROZPOCZĘCIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

Powiatowy Urząd Pracy w Radomsku ogłasza nabór wniosków o przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej. Dokumenty można składać od 27 do 31 maja 2019 r. Maksymalna kwota o jaką może wnioskować osoba bezrobotna w 2019 r. to 24 tys.  złotych.

Wnioski przyjmowane będą od osób bezrobotnych zainteresowanych rozpoczęciem działalności gospodarczej. Środki będą przyznawane na działalność prowadzoną na terenie powiatu radomszczańskiego. Maksymalna kwota o jaką może wnioskować osoba bezrobotna w 2019 r. to 24 tys. złotych.  

Planowane dotacje udzielane będą w ramach następujących projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego:

Program „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie radomszczańskim (IV)” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój dla osób do 29 roku życia (które nie ukończyły 30 lat);

  • Program „Aktywizacja osób po 29 roku życia pozostających bez pracy
    w powiecie radomszczańskim (V)” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego dla osób po 29 roku życia (które ukończyły 30 lat).

O przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej może się ubiegać osoba, która jest zarejestrowana w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomsku (lub Filii w Przedborzu) jako bezrobotna, ma ustalony profil pomocy a udzielenie wsparcia
w postaci w/w dotacji wynika z Indywidualnego Planu Działania. Do udziału
w odpowiednim programie kwalifikuje doradca klienta, biorąc pod uwagę zakładane w nim wymagania.

Szczegółowe informacje o realizowanych projektach dostępne są na stronie internetowej Urzędu www.radomsko.praca.gov.pl w zakładce „Rynek pracy” –> „Programy aktywizacyjne
i projekty urzędu”.

Dla osób bezrobotnych zainteresowanych złożeniem wniosku o jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej organizowane są spotkania z doradcą zawodowym nt. „Wypełnianie wniosku o przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej”.

Spotkania odbędą się w dniach:

  • 05.2019 r. (środa) o godzinie 08:00,
  • 05.2019 r. (wtorek) o godzinie 13:00,
  • 05.2019 r. (środa) o godzinie 08:00.

Zapisy będą przyjmowane u doradców klienta indywidualnego.

Regulamin oraz aktualne wnioski dostępne są w siedzibie Urzędu oraz na stronie internetowej www.radomsko.praca.gov.pl w dokumentach do pobrania w zakładce „Dla Bezrobotnych          i poszukujących pracy”. Szczegółowe informacje można również uzyskać w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomsku w pokoju nr 26 oraz pod nr tel.: 44 683 73 56 do 58 wew. 38.

(info: PUP w Radomsku)

Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW