RADNI O KONSULTACJACH: TO BYŁY BARDZO CENNE ROZMOWY

Reklama

Młodzi mieszkańcy naszego miasta stawiają na nowoczesność. Dojrzali radomszczanie optują natomiast za tradycją, w której jest również miejsce na nowoczesność. Tak wyniki ankiet dotyczących przebudowy fragmentu ulicy Reymonta podsumowują radni miejscy z klubu Platforma Dialogu, wspierani w akcji przez Jakuba Jędrzejczaka.

Konsultacje radnych odbywały się w dniach 21-29 maja. – Spotykaliśmy się z mieszkańcami w różnych częściach miasta. Byliśmy nie tylko w centrum, ale i na terenie obiektów handlowych oraz na osiedlu mieszkaniowym. To był bardzo cenny czas – zauważa Jakub Jędrzejczak.

Mieszkańcy mieli do wyboru 4 koncepcje przebudowy ulicy Reymonta. W konsultacjach przeprowadzonych przez samorządowców mieszkańcy postawili na koncepcję nr 3, uwzględniającą pozostawienie obecnego drzewostanu uzupełnionego o nowe nasadzenia. Z kolei w konsultacjach przeprowadzonych przez magistrat zwyciężyła koncepcja nr 2, zakładająca wycinkę istniejących drzew, a w ich miejsce posadzenie m.in. dwumetrowych platanów. – Z rozmów z mieszkańcami jasno wynika, że młodzi ludzie preferują nowoczesność, stąd wskazywali na koncepcję nr 1, czyli wycięcie istniejących drzew, a w ich miejsce pojawienie się zieleni w donicach. Dojrzali radomszczanie wskazywali natomiast na koncepcję nr 3, uwzględniającą pozostawienie istniejącej zieleni uzupełnionej o nowe nasadzenia – zauważa Jakub Jędrzejczak.

Wyniki konsultacji przeprowadzonych przez radnych Platformy Dialogu wspieranych przez Jakuba Jędrzejczaka.

Najwięcej – 190 głosów oddano na koncepcję nr 3, 136 osoby zagłosowały za koncepcją nr 1, 56 osób opowiedziało się za koncepcją nr 2, a tylko 7 za koncepcją nr 4. Ogółem w konsultacjach przeprowadzonych przez PD wzięło udział 389 mieszkańców Radomska.

– Należy podkreślić bardzo dużą różnicę pomiędzy tym, co my uzyskaliśmy w ankietach, tym co słyszeliśmy każdego dnia podczas zbierania opinii mieszkańców Radomska, a wynikami jakie podało miasto – zauważa Jakub Jędrzejczak. – Nie wiem, w jaki sposób były kontrolowane napływające głosy, ale w naszej ocenie mieszkańcy na ulicy myślą zdecydowanie inaczej niż wskazywałyby na to wyniki przeprowadzonej przez magistrat ankiety – dodaje.

Samorządowcy zwrócili ponadto uwagę na to, że przy okazji dyskusji o remoncie ul. Reymonta mogli  usłyszeć wiele dobrych i złych zdań na temat funkcjonowania naszego miasta.

Na co mieszkańcy zwracali uwagę? – Na początku chcę zwrócić uwagę na to, że mieszkańcom nie jest obojętny los miasta a tym samym to, jak będzie wyglądało jego centrum. Jeżeli chodzi o uwagi. Osoby mieszkające w centrum, prowadzące przy ulicy Reymonta swoje działalności najwięcej zastrzeżeń miały do tego, że magistrat do dziś nie informował ich o stosownych ulgach zachęcających do remontu nieruchomości. Kolejne uwagi dotyczyły ogólnie zieleni. Mieszkańcy zwracali uwagę na nieład panujący w mieście. Wszystkie uwagi i zastrzeżenia mieszkańców będą podniesione na najbliższej komisji rozwoju – konkluduje radny Rafał Dębski.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD