Z ŻYCIA MIASTAZ ŻYCIA MIASTA I POWIATU

RADNI PIS WZYWAJĄ B. POKORĘ M.IN. DO REZYGNACJI Z FUNKCJI STAROSTY

Radni powiatowi Prawa i Sprawiedliwości domagają się od Beaty Pokory rezygnacji ze stanowiska starosty powiatu radomszczańskiego lub do rezygnacji z  podporządkowania prezydentowi Jarosławowi Ferencowi. Powód, zasilenie przez Beatę Pokorę składu osobowego radny nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Radomsku.

Przypomnimy, starosta Beata Pokora zastąpiła w radzie nadzorczej MPK odwołanego w październiku 2018 roku Pawła Ruksza.  Informacja o zaistniałej sytuacji obiegła  opinię publiczną w minionym tygodniu. – Pani Beata Pokora została powołana do Rady Nadzorczej MPK z dniem 29 stycznia 2019 r. Jest to osoba, która posiada stosowne uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych – informowała wówczas Karolina Turowska, z biura prasowego radomszczańskiego magistratu.

Dziś podczas konferencji prasowej w mocnych słowach decyzję starosty Pokory komentowali radni powiatowi Prawa i Sprawiedliwości.

–  Doszło do swego rodzaju precedensu. Szukając w Internecie, nie znalazłem takiej sytuacji, aby starosta jakiegokolwiek powiatu był członkiem rady nadzorczej w mieście, w którym burmistrz czy prezydent reprezentuje walne zgromadzenie wspólników, a tym samym de facto, to on powołuje członków rady – zauważył radny Szymon Zyberyng. – Nie widzielibyśmy najmniejszego problemu, gdyby prezydent Częstochowy lub innego miasta powołał panią Beatę Pokorę na to stanowisko. Natomiast  w sytuacji, kiedy mamy równorzędne podmioty, jest to skandal… – dodał.

Radni powiatowi PiS w specjalnie wydanym oświadczeniu (które publikujemy poniżej) domagają się rezygnacji Beaty Pokory ze stanowiska starosty powiatu radomszczańskiego lub do rezygnacji z  podporządkowania prezydentowi Jarosławowi Ferencowi. Terminu nie określają, ponieważ jak mówi radny Zyberyng: „Terminu rezygnacji nie wyznaczamy, ponieważ uważamy, że pani Beata Pokora powinna niezwłocznie podjąć jakąkolwiek decyzję. Czy zrezygnuje za miesiąc, czy za dwa miesiące, to zależy tylko od niej. Być może będzie chciała zarobić jeszcze trochę pieniędzy… Zobaczymy, jak po tym miesiącu, czy dwóch będzie rezonował nasz apel, zobaczymy jak mieszkańcy ocenią sytuację, bo to przecież wyborcy oceniają polityką. My jako radni oceniliśmy zachowanie pani starosty Pokory”.

xxx

Oświadczenie Radnych Powiatowych Klubu Prawa i Sprawiedliwości:

„Radni Powiatowi Prawa i Sprawiedliwości z ogromnym niepokojem oceniają decyzję starosty powiatu radomszczańskiego Beaty Pokory o przyjęciu od prezydenta Jarosława Ferenca, nominacji na  członka Rady Nadzorczej MPK w Radomsku.

Starosta Beata Pokora została wybrana, aby reprezentować powiat radomszczański, powinna więc być równorzędnym partnerem dla prezydenta miasta Radomska. W sytuacji, w której jej dochody finansowe zależą od prezydenta, stała się osobą zależną i całkowicie podporządkowaną  Jarosławowi Ferencowi.

Powiat radomszczański i miasto Radomsko są odrębnymi jednostkami samorządowymi. Mogą mieć zdecydowanie różniące się interesy i cele. W   sytuacji konfliktu, sporu pomiędzy powiatem radomszczańskim a miastem Radomsko, istnieje uzasadnione podejrzenie, że starosta Beata Pokora nie będzie w stanie w sposób maksymalnie obiektywny, zaangażowany reprezentować interesu powiatu radomszczańskiego.

Polityk powinien podejmować działania na rzecz dobra wspólnego. Prywatna decyzja starosty Beaty Pokory, o przyjęciu płatnego stanowiska od prezydenta J.Ferenca, jest bez wątpienia korzystna dla jej dobra osobistego, stanowi natomiast ewidentne zagrożenie dla dobra wspólnego mieszkańców powiatu radomszczańskiego.

Jako radni rozumiemy, że starosta Beata Pokora uważa, że zarabia zbyt mało, dlatego przyjęła nominację prezydenta J. Ferenca.

Starosta  Beata Pokora pokazała, że liczy się dla niej tylko władza, sprawowana dla  realizacji swoich prywatnych interesów.

Jako radni Prawa i Sprawiedliwości, mając na względzie realne zagrożenie dla interesów mieszkańców powiatu radomszczańskiego, wzywamy starostę Beatę Pokorę do  rezygnacji ze stanowiska starosty powiatu radomszczańskiego lub do rezygnacji z  podporządkowania prezydentowi Jarosławowi Ferencowi”.

w imieniu radnych powiatowych Prawa i Sprawiedliwości

przewodniczący klubu Szymon Zyberyng

CZYTAJ TEŻ: STAROSTA BEATA POKORA ODPIERA ZARZUTY RADNYCH PIS

Pokaż więcej
Carisma 2

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW