RADNI WYBRALI WARIANT SPOŁECZNY OBWODNICY – PRZEZ WYMYSŁÓWEK

Reklama

Radni Rady Miejskiej w Radomsku wypracowali podczas nadzwyczajnej sesji stanowisko w sprawie przebiegu południowej obwodnicy Radomska. Wybrali tzw. „wariant społeczny” (A po KOPI).

Poniżej treść stanowiska radnych.

„Stanowisko Rady Miejskiej w Radomsku w sprawie rozbudowy drogi krajowej nr 91 oraz budowy obwodnicy miasta Radomska w ciągu drogi krajowej nr 91 podjęte podczas XXVIII Sesji w dniu 15 lipca 2016 r.

W dniu 04.01.2016 roku Rada Miejska w Radomsku w związku z:

1) ogłoszonymi przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Łodzi dodatkowymi konsultacjami społecznymi w sprawie rozbudowy drogi krajowej nr 91 oraz budowy obwodnicy miasta Radomska w ciągu drogi krajowej nr 91,

2) deklaracjami Posłów na Sejm RP ziemi radomszczańskiej wybranymi
w wyborach parlamentarnych w 2015 r., że pojawia się możliwość wytyczenia trzeciego tzw. ”społecznego” wariantu przebiegu południowo-zachodniego odcinka obwodnicy miasta Radomska innego niż „A po KOPI” i C społecznie nieakceptowanych zdecydowała się uchylić swoje wcześniejsze stanowisko z dnia 10 marca 2014 r. preferujące wariant „A po KOPI”.

W dniu 12 lipca 2016 r. podczas obrad XXVIII Sesji Rady Miejskiej w Radomsku w obecności mieszkańców miasta i przedstawiciela GDDKiA, posłowie ziemi radomszczańskiej deklarowali dalsze starania o wytyczenie tzw. wariantu „społecznego”.

Na dzień dzisiejszy pomimo upływu sześciu miesięcy brak jest  konkretnych rezultatów prowadzonych przez posłów działań w opracowaniu tzw. trzeciego wariantu „społecznego” (zarówno w materiałach RDOŚ oraz Urzędu Miasta Radomsko).

Biorąc pod uwagę toczące się postępowania środowiskowe i analizując warianty tj. „A po KOPI” oraz C, Rada Miejska po analizie przedstawionych danych, postanawia wskazać wariant ”A po KOPI” jako wariant mniej szkodliwy społecznie.

Radni Rady Miejskiej w Radomsku apelują jednocześnie o korektę przebiegu tego wariantu na etapie projektu wykonawczego, aby ograniczyć do minimum niekorzystne oddziaływanie na nieruchomości przy ul. Wypoczynkowej w Radomsku.

W momencie realnych działań posłów na rzecz opracowania wariantu trzeciego „społecznego” podpartego konkretnymi opracowaniami i zapewnieniem finansowania, Rada Miejska podejmie rewizję swojego stanowiska”.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD