Reklama
KOMBIT-kasy
Z ŻYCIA MIASTA

RADOMSKO GOŚCIŁO 2 TYSIĄCE DRUHÓW. ŚWIĘTO CHORĄGWI ŁÓDZKIEJ DOBIEGŁO KOŃCA [FOTO]

Dobiegło końca wielkie harcerskie święto – Święto Chorągwi Łódzkiej 2019, które co roku odbywa się w innym mieście. Tym razem brać harcerska spotkała się w Radomsku, aby wspólnie nie tylko bawić się i integrować, ale przede wszystkim wspomnieć tych harcerzy, którzy podczas II wojny światowej walczyli o wolną i niepodległą Polskę. W związku z tym motto tegorocznego święta brzmiało „Barwy Przeszłości” i nawiązywało do pięknej skautowej tradycji, której początki sięgają ubiegłego stulecia.

Obchody trzydniowego wielkiego harcerskiego święta zakończyła msza święta w kościele pw. św. Lamberta w Radomsku. Tuż po niej nastąpił przemarsz uczestników harcerskiego wydarzenia na boisko przy ul. Kościuszki w Radomsku. Tam odbył się uroczysty apel kończący tegoroczne Święto Chorągwi Łódzkiej.

Apel był też okazją do wręczenia odznaczeń dla zasłużonych instruktorów oraz nagród dla zwycięzców sobotniej rywalizacji.

Zwycięzcy:
– w kategorii zuchów: I miejsce – 18 GZ Duże Grizli, II m. – GZ Promyczki, III m. – GZ Leśne Ludki Patrol II,
– w kategorii harcerzy: I m. – 15 Tomaszowska Drużyna Harcerzy „9 Sił”, II m. – 4 OWD „Wataha”, III m. – 18 Drużyna Harcerska „Kuźnia – Aniołki”.
– w kategorii harcerzy starszych: I m. – 5 WDW Izobara, II m. – 1 TDW Burza, II m. – 8 DHS Zyngra.
– w kategorii wędrowników: I m. – 69 Łódzka Drużyna Wędrownicza „Burza” Burzole, II m. – 58 ŁWDW „Rzeka”, III m. – 113 Drużyna Harcerska „Czarna 13”.

Relacja z wydarzenia na łamach gazety „Pomiędzy Stronami” z 26 września br.

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW