Reklama
KOMBIT-kasy
Z ŻYCIA MIASTA

RADOMSKO MA NOWE ULICE

Na mapie Radomska pojawią się nowe ulice. Radni Rady Miejskiej w Radomsku na wniosek prezydenta Radomska nadali nazwy trzem ulicom. Będę to: Braci Olbrychowskich, Dyrygentów, Wiolinowa i Dębowa.

O nadanie nazw ulicom wnioskowali do prezydenta mieszkańcy.

– Dwie z ulic znajdują się na obszarze objętym programem „Działki na Start”, dlatego też należy nadać im konkretne nazwy. Chodzi o dwie ulice położone w rejonie ulicy Kilińskiego przy ulicy Jerzego Semkowa. Mieszkańcy dla działek o numerze 688 i numer 685 w obrębie 11, zaproponowali nazwy – Oliwkowa, Piłkarska i Bursztynowa, oraz nazwy muzyczne związane z Semkowem, czyli Wiolinowa, Pięciolinii, Batuty i Dyrygentów – tłumaczył prezydent Jarosław Ferenc.

Decyzją radnych dla działki o nr 688 nadano nazwę ulicy Dyrygentów, a dla działki o nr 685 nazwę ulicy Wiolinowa.

Wniosek o nadanie nazwy dla ulicy położonej przy ulicy Torowej w dzielnicy Folwarki  (dotyczy działek 87/5, 88/3 obr. 34). – To niedawno wydzielona ulica z planu zagospodarowania przestrzennego, gdzie miasto przejęło tam część pasa drogowego. Wśród proponowanych nazw padła Jagodowa i Dębowa –  wyjaśnia prezydent Ferenc.

Z uwagi na to, że w Radomsku jest już ulica Jagodowa, radni zdecydowali, iż ulica nowa ulica w dzielnicy Folwarki będę nosiła nazwę Dębową.

Ostatni wniosek dotyczył rejonu ulicy znajdującej się przy ulicach Jarzębinowej, Stobieckiej i Jerzego Sadka (dotyczy działki nr 667 obr. 39). Padły propozycje: Braci Olbrychowskich, Ferdynanda Ruszczyca i Kazimierza Pużaka.

Wolą radnych ulica otrzymała nazwę Braci Olbrychowskich.

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW