MEBIN

RADOMSKO MA NOWE ULICE

Jubiler Ako

Na mapie Radomska pojawią się nowe ulice. Radni Rady Miejskiej w Radomsku na wniosek prezydenta Radomska nadali nazwy trzem ulicom. Będę to: Braci Olbrychowskich, Dyrygentów, Wiolinowa i Dębowa.

O nadanie nazw ulicom wnioskowali do prezydenta mieszkańcy.

– Dwie z ulic znajdują się na obszarze objętym programem „Działki na Start”, dlatego też należy nadać im konkretne nazwy. Chodzi o dwie ulice położone w rejonie ulicy Kilińskiego przy ulicy Jerzego Semkowa. Mieszkańcy dla działek o numerze 688 i numer 685 w obrębie 11, zaproponowali nazwy – Oliwkowa, Piłkarska i Bursztynowa, oraz nazwy muzyczne związane z Semkowem, czyli Wiolinowa, Pięciolinii, Batuty i Dyrygentów – tłumaczył prezydent Jarosław Ferenc.

Decyzją radnych dla działki o nr 688 nadano nazwę ulicy Dyrygentów, a dla działki o nr 685 nazwę ulicy Wiolinowa.

Wniosek o nadanie nazwy dla ulicy położonej przy ulicy Torowej w dzielnicy Folwarki  (dotyczy działek 87/5, 88/3 obr. 34). – To niedawno wydzielona ulica z planu zagospodarowania przestrzennego, gdzie miasto przejęło tam część pasa drogowego. Wśród proponowanych nazw padła Jagodowa i Dębowa –  wyjaśnia prezydent Ferenc.

Z uwagi na to, że w Radomsku jest już ulica Jagodowa, radni zdecydowali, iż ulica nowa ulica w dzielnicy Folwarki będę nosiła nazwę Dębową.

Ostatni wniosek dotyczył rejonu ulicy znajdującej się przy ulicach Jarzębinowej, Stobieckiej i Jerzego Sadka (dotyczy działki nr 667 obr. 39). Padły propozycje: Braci Olbrychowskich, Ferdynanda Ruszczyca i Kazimierza Pużaka.

Wolą radnych ulica otrzymała nazwę Braci Olbrychowskich.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW