Radomszczanie nie chcą nocnej prohibicji. Wyniki prezydenckich konsultacji

Reklama

Zakończono konsultacje społeczne dotyczące nocnego zakazu sprzedaży alkoholu.

Od 20 stycznia do 3 lutego mieszkańcy Radomska mogli wypowiedzieć się czy chcą aby pomiędzy godz. 22.00 a 6.00 sklepy sprzedające alkohol nie prowadziły tej sprzedaży. Opinie można było wyrazić poprzez wypełnienie ankiety dostępnej w formie interaktywnej na stronie radomsko.pl, bądź w formie papierowej, którą można było złożyć w Biurze Podawczym Urzędu Miasta Radomska.

Ankieta zawierała pytanie: „Czy jesteś za wprowadzeniem ograniczenia w godzinach od 22.00 do 6.00 sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży (sklepy)?” na które można było złożyć odpowiedź tak lub nie. Ankieta była przeznaczona dla mieszkańców miasta Radomska, co należało potwierdzić stosownym oświadczeniem.  Brak oświadczenia powodował nieważność ankiety.

Od 20 stycznia do 3 lutego złożonych zostało 1348 opinii, w tym 1272 w wersji elektronicznej i 76 w wersji papierowej. Stwierdzono 2 nieważne ankiety.

Za wprowadzeniem ograniczenia opowiedziało się 297 mieszkańców (w tym 226 w wersji elektronicznej i 71 w wersji papierowej).

Przeciwko wprowadzeniu ograniczenia opowiedziało się 1049 mieszkańców (w tym 1045 w wersji elektronicznej i 4 w wersji papierowej).

Do 7 lutego urzędnicy czekają na opinie organizacji pozarządowych. Decyzję o wprowadzeniu ograniczenia w godzinach nocnej sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży pomiędzy godz. 22.00 a 6.00  ostatecznie podejmie Rada Miejska w Radomsku przyjmując stosowną uchwałę.

Czytaj też: Nabór wniosków o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD