Radomszczańscy mundurowi podsumowali akcję “Roadpol safety days”

Reklama

Przez cały tydzień policjanci ruchu drogowego kontrolowali sytuację na drogach, szczególnie w rejonach przejść dla pieszych. Mundurowi sprawdzali trzeźwość kierowców i stan techniczny pojazdów oraz to z jaką prędkością poruszają się auta. Głównym celem działań było podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu radomszczańskiego i zmniejszenie liczby wypadków drogowych, szczególnie tych ze skutkiem śmiertelnym.


19 września mundurowi z Radomska w ciągu kilku godzin przeprowadzili ponad 60 kontroli uczestników ruchu drogowego. 38 z nich zakończyło się nałożeniem mandatu karnego na osobę popełniającą wykroczenie.

Policjanci w czasie działań „Kierujący – Pieszy” skupili swoją uwagę  na relacjach występujących na drodze pomiędzy pieszym a kierowcą. Jak pokazuje doświadczenie, poglądy te zmieniają się w zależności od tego w jakiej właśnie roli występuje „ten pieszy” czy „ten kierowca”. Niewątpliwie, od tego, czy przejścia dla pieszych będą bezpieczne zależy z jednej strony od kierowców, z drugiej zaś od postawy pieszych. Tak też są skonstruowane przepisy, które dają pieszym pierwszeństwo na przejściu, natomiast nakładają na pieszych również obowiązek upewnienia się, czy może bezpiecznie przez takie przejście przejść. Innym zagadnieniem mającym wpływ na szeroko rozumiane bezpieczeństwo jest prędkość. Nasze statystyki wciąż pokazują, że to nadmierna prędkość i niedostosowanie jej do warunków jest jedną z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków – mówi nadkomisarz Aneta Wlazłowska z KPP w Radomsku.

Radomszczańscy policjanci apelują o zachowanie ostrożności, rozwagi i wzajemnego szacunku na drodze. Kierowcy “noga z gazu”, dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni oraz zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami. Uważajmy również na pieszych! Piesi, zanim wejdziecie na przejście dla pieszych – rozejrzyjcie się!


Czytaj też: Miał ponad 2 promile alkoholu. Wsiadł za kierownicę

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD