Reklama
KOMBIT-kasy

Radomszczańscy policjanci zabezpieczyli nielegalny alkohol, tytoń i broń

Radomszczańscy policjanci z wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą na co dzień zajmują się zwalczaniem nielegalnego obrotu wyrobami nie posiadającymi polskich znaków akcyzy. We wtorek, 15 września podczas przeszukań mundurowi zabezpieczyli 8 litrów alkoholu i 53 kg krajanki tytoniowej. Zatrzymali również urządzenie do destylacji.

 

-Zabezpieczone wyroby tytoniowe i alkohol nie posiadały polskich znaków akcyzy. Jak się okazało 59-letni mieszkaniec Radomska w samochodzie oraz w mieszkaniu przechowywał nielegalne towary. Łączna kwota uszczuplenia należnego podatku akcyzowego na rzecz Skarbu Państwa to ponad 45 tys. zł. Ponadto w mieszkaniu mężczyzny policjanci znaleźli nielegalną broń, tzw. „samoróbkę” składającą się z lufy metalowej z dołączona lunetą, prowizorycznym zamkiem oraz wygiętym drutem w kształcie kolby. Mężczyzna posiadał też kilka sztuk amunicji. Twierdził, że jest to jego domowa wiatrówka – informuje Wojciech Auguścik z KPP w Radomsku.

Podejrzany 59-latek odpowie za naruszenie przepisów dotyczących przechowywania  wyrobów akcyzowych bez ich uprzedniego opodatkowania i oznaczenia znakami akcyzy, za co grożą mu kary finansowe. Za nielegalne posiadanie broni grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW