Radomszczańscy policjanci zatrzymali w ciągu jednego dnia 3 poszukiwanych do odbycia kary więzienia

Reklama

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku w ciągu jednego dnia zatrzymali aż trzy poszukiwane osoby. Wszyscy zatrzymani to mężczyźni, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości z powodu orzeczonych kar pozbawienia wolności.


Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy, celem których jest doprowadzenie poszukiwanego do zakładu karnego, aresztu śledczego, ośrodka opiekuńczo-wychowawczego, ustalenie jego miejsca pobytu lub przeprowadzenie z nim czynności procesowych.

8 czerwca radomszczańscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy poszukiwani byli w celu osadzenia ich w zakładach karnych. Często osoby, które w trakcie trwania  procesu odpowiadają z wolnej stopy w chwili kiedy zapada wyrok i nadchodzi czas na stawienie się do zakładu karnego, nie robią tego. Wtedy rusza procedura wszczęcia poszukiwań za taką osobą.

Policjanci dobrze wiedzą, gdzie może ukrywać się osoba niestawiająca się do odbycia kary. Wczoraj mundurowym udało się zatrzymać i osadzić w policyjnych aresztach trzy takie osoby. Pierwszym zatrzymanym był 49-letni mężczyzna, który był poszukiwany nakazem przez Sąd Rejonowy w Radomsku do odbycia kary trzech lat i trzech miesięcy pozbawienia wolności. Drugi to 41-letni mężczyzna, który kolejne 150 dni spędzi za kratkami. Ostatnim okazał się być  54-letni mieszkaniec Radomska, poszukiwany do odbycia kary 20 dni pozbawienia wolności. Po wykonanych czynnościach poszukiwani zostaną przewiezieni do zakładów karnych – mówi mł.asp. Dariusz Kaczmarek z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Jak pokazuje policyjne doświadczenie, od odpowiedzialności nie da się uciec, można ją jedynie odwlec w czasie.


Czytaj też: 76-latek jechał za szybko. Toyota wypadła z drogi

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD