Radomszczańscy ratownicy WOPR rozpoczęli sezon letni nad zalewem w Zakrzówku [FOTO]

Reklama

Radomszczańscy Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego tradycyjnie już otworzyli sezon letni 2024 podczas spotkania nad zalewem w Zakrzówku Szlacheckim.


Dzień, 22 czerwca z pewnością zostanie na długo, jeśli nie na zawsze w pamięci 34 nowych zaprzysiężonych, Młodszych Ratowników WOPR (12-16 lat), którzy przez cały rok ciężko trenowali oraz uczyli się sztuki ratownictwa wodnego i od teraz dumnie noszą pod piersią niebieski krzyż i złotą kotwice. A także dla 12 Ratowników Wodnych MSWiA (od 18 lat), którzy odebrali upragnione zaświadczenia o nadaniu stopni i stali się zawodowcami.

Ślubuję, że dopóki zdrów będę i sił mi wystarczy, bez względu na warunki będę ratować osobę, której zagraża niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia na wodach – przyrzekali adepci, których w szeregi radomszczańskiego WOPR przyjmował prezes, Stanisław Kępiński.

Pogoda nie zwiodła, a młodzi WOPR-wcy udowodnili, że są dobrze przygotowani do stania na straży bezpieczeństwa na akwenach nie tylko na terenie naszego powiatu. Podczas wydarzenia odbyły się też zawody w trójboju ratowniczym, gdzie do rywalizacji stanęli w kategorii dziewcząt oraz chłopców Młodsi Ratownicy WOPR, którzy rywalizowali w konkurencjach pływackich i ratowniczych.

W kategorii dziewcząt:

  1. miejsce – Julia Młynek,
  2. miejsce – Wiktoria Kaczmarczyk,
  3. miejsce – Lena Banaszczyk.

W kategorii chłopców:

  1. miejsce – Tymon Bera,
  2. miejsce – Paweł Woźniak,
  3. miejsce – Yehor Lebid.

Wydarzenie, w którym uczestniczyły także rodziny i znajomi ratowników, zakończył piknik integracyjny, podczas którego skosztować można było domowej grochówki oraz potraw z grilla.Czytaj też: Sportowe Współzawodnictwo Szkół 2023/2024 podsumowane

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD