W Ochocicach dachował samochód. Kierowca był pijany, wiózł pasażerów

Reklama

Na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Ochocice w niedzielę, 23 czerwca doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego.


Do wypadku doszło przed godz. 18. Z ustaleń policjantów będących na miejscu wynika, że 21-letni bełchatowianin kierujący fiatem punto stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzył w przydrożne drzewo, po czym dachował.

W pojeździe podróżowały cztery osoby. Okazało się, że kierowca był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyźnie za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.

Policja przypomina, że jazda w stanie nietrzeźwości niesie z sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku.

A to dlatego, że alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, a przede wszystkim błędną ocenę własnych możliwości. Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie na drodze, dlatego ich eliminowanie jest jednym z priorytetów policji. Ważne jest również współdziałanie policjantów i społeczeństwa. Dlatego, jeśli widzimy pijanego kierowcę natychmiast powiadommy służby, dzwoniąc pod numer 112. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał – mówi młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.Czytaj też: Pożar busa na A1

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD