Radomszczańscy uczniowie laureatami wojewódzkich konkursów przedmiotowych

W minionym tygodniu w Auli Czerwonej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego troje uczniów radomszczańskich szkół podstawowych odebrało zaświadczenia potwierdzające uzyskanie tytułu laureata Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.


Zaświadczenia i nagrody książkowe odebrali z rąk Łódzkiego Kuratora Oświaty i wicewojewody łódzkiego.  Tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki uzyskał Kacper Smolarek uczeń kl. VIII Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Radomsku uzyskując 93 pkt na 100 pkt możliwych i tym samym zdobył V miejsce w województwie łódzkim.

Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego została Olga Zatoń uczennica kl. VIII Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 im. Henryka Sienkiewicza w Radomsku i uzyskała 64 punkty.

Wśród laureatów Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii z wynikiem 93 pkt na 100 pkt znalazł się Dawid Bartosik uczeń klasy VIII Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Romualda Traugutta w Radomsku plasując się na V miejscu w województwie.

To jedyni laureaci powiatu radomszczańskiego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych mający pierwszeństwo w wyborze szkoły ponadpodstawowej. Ponadto laureaci konkursu z języka polskiego i matematyki są zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu. Uczniów do konkursów przygotowały nauczycielki z macierzystych szkół: pani mgr Iwona Ociepa nauczyciel matematyki, pani mgr Ewa Liwińska nauczyciel języka polskiego oraz pani mgr Milena Zbroja nauczyciel chemii.

Info: PSP nr 5 w Radomsku


Czytaj też: Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy w PSP nr 4 w Radomsku [FOTO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD