66 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość. Podsumowanie policyjnej akcji

Reklama

19 maja policjanci radomszczańskiej drogówki podczas działań krajowych “Prędkość” egzekwowali od kierujących przestrzegania ograniczeń w tym zakresie. Aż 66 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym, a jednemu z kierujących zatrzymano prawo jazdy.


Działania miały na celu przede wszystkim kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego w zakresie jazdy z dopuszczalną prędkością. Tego dnia funkcjonariusze zwracali również uwagę na inne wykroczenia w ruchu drogowym. Mundurowi Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku kontrolowali ulice powiatu radomszczańskiego, ujawniając w 66 przypadkach przekroczenie, przez kierujących dopuszczalnej prędkości. Podczas działań policjanci nałożyli 59 mandatów karnych, a 12 kierujących pouczyli.

Ponadto, w trakcie działań pn. „Prędkość”, policjanci ujawnili kierującego, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 60 km/h co skutkowało zatrzymaniem prawa jazdy. Kierujący jadąc z nadmierną prędkością stwarzali tym samym, nie tylko zagrożenie dla siebie ale także dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy. Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności. Apelujemy do kierowców o jazdę zgodnie z obowiązującymi przepisami i znakami ruchu drogowego. Przypominamy, że za przekroczenie prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h kierowcy zatrzymywane jest prawo jazdy na okres trzech miesięcy – apeluje mł. asp Dariusz Kaczmarek z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.


Czytaj też: 56-latek składał nieletniej seksualne propozycje

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD