Radomszczańscy zapaśnicy rywalizowali na koszalińskich matach

Reklama
Od piątku do niedzieli 21-23 kwietnia w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Śniadeckich w Koszalinie odbywała się 29. edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym – najważniejsza w sezonie dla kategorii wiekowej kadetów w zapasach klasycznych impreza. Do Koszalina udała się pięcioosobowa reprezentacja radomszczańskich zapaśników.

Radomszczańscy zapaśnicy rywalizowali na koszalińskich matach ze zmiennym szczęściem. Reprezentanci UKS wystąpili w dwóch kategoriach wagowych: Jakub Rozpara w kat. 65 kg oraz Wiktor Ciastko kat. 80 kg. Podobnie było w przypadku trzech zapaśników ZKS: Szymon Wilk i Fabian Marouf rywalizowali w kat.71 kg, a Filip Doroziński w kat. 80 kg.

Start w OOM był zwieńczeniem sezonu startowego kadetów.  W zawodach rywalizowali najlepsi zawodnicy z całego kraju, walcząc jednocześnie o przepustkę do udziału w Mistrzostwach Europy. Start w OOM to szansa na zdobycie ogromnego doświadczenia przez naszych zawodników, które zaprocentuje w przyszłości. Spodziewaliśmy się lepszego rezultatu, ale w tych zawodach okazało się to niemożliwe. Wracamy do Radomska bogatsi w doświadczenie i z planem na poprawę.  Za rok przyjedziemy tu jeszcze silniejsi – powiedział Mirosław Szyler, wiceprezes ds. Sportu UKS “Zapaśnik”.

Najlepszy wynik osiągnął Filip Doroziński zajmując V miejsce w swojej kategorii. W walce półfinałowej Filip przegrał z późniejszym zwycięzcą kategorii Stanisławem Fussym z AKS Piotrków Trybunalski. W pojedynku o brązowy medal, mimo ambitnej walki uległ zawodnikowi z  Gdańska.

Indywidualnie zawodnicy z Radomska wywalczyli:

Jakub Rozpara – XXIV miejsce

Szymon Wilk – XXIII miejsce

Fabian Marouf – XIX miejsce

Wiktor Ciastko – XII miejsce

Filip Doroziński – V miejsce

Opiekę nad zawodnikami podczas wyjazdu sprawował trener UKS “Zapaśnik” Konrad Terka.  Reprezentacja woj. łódzkiego wywalczyła wysokie II miejsce podczas olimpiady.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD