Pobiegli po zdrowie dla Pauliny

Reklama

W niedzielę na Bartodziejach w Radomsku odbył się piknik charytatywny pod hasłem “Bieg po zdrowie dla Pauliny”.


Wydarzenie zorganizowane zostało przez Kolarsko-Biegowy Klub Sportowy oraz Koalicję Obywatelską Radomsko, a jego celem było zebranie funduszy na leczenie i rehabilitację pani Pauliny, 34-letniej mieszkanki Radomska, która od lat zmaga się z licznymi schorzeniami.

Na gości, którzy odwiedzili piknik charytatywny czekał kiermasz ciast, kiełbaski i kaszanka z grilla. Wszystkie zebrane do puszek pieniądze zostaną przekazane na pomoc dla Pani Pauliny – mówił Łukasz Więcek.

Pani Paulina choruje na niewydolność nerek, polineuropatię cukrzycową, chorobę Hashimoto oraz mikroskopowe zapalenie jelit. Mimo trudnych warunków, w jakich przyszło jej żyć, bohaterka wydarzenia nie traci nadziei i walczy o swoje zdrowie.

Na pikniku charytatywnym pojawiło się wiele osób chętnych do wsparcia pani Pauliny. Wśród uczestników imprezy można było spotkać zarówno mieszkańców Radomska, jak i okolicznych miejscowości. Na festynie zorganizowano wiele atrakcji dla najmłodszych, w tym biegi rekreacyjne na dystansie 200 metrów. Dorośli mieli okazję zmierzyć się z trudniejszym wyzwaniem – biegiem głównym na dystansie ponad 5 kilometrów.

Wszyscy uczestnicy pikniku mieli okazję wesprzeć walkę pani Pauliny, kupując słodkości oraz grillowe pyszności i przekazując pieniądze do puszek. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc w leczeniu kobiety.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację pikniku oraz wszystkim, którzy wsparli naszą akcję. Jesteśmy przekonani, że dzięki Waszej pomocy uda nam się wesprzeć panią Paulinę w walce z chorobą – mówili zgodnie organizatorzy.

Piknik charytatywny “Bieg po zdrowie dla Pauliny” był nie tylko okazją do wsparcia chorej kobiety, ale również doskonałą okazją do integracji lokalnej społeczności, która licznie wypełniła boisko Szkoły Podstawowej nr. 5 w Radomsku.

Medale zwycięzcom biegu wręczała przewodnicząca struktur powiatowych Platformy Obywatelskiej w Radomsku Magdalena Spólnicka oraz tata pani Pauliny, która przebywa obecnie w szpitalu. Wśród osób zaangażowanych w pomoc przy realizacji wydarzenia organizatorzy wymieniają wielu sponsorów i osób dobrej woli.


Czytaj też: Weź udział w ankiecie. Zaplanuj Strategię Rozwoju Powiatu Radomszczańskiego

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD