RADOMSZCZAŃSKA INTEGRACJA [FOTO, WIDEO]

Reklama

Występy artystyczne podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej, uczniów i nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radomsku oraz gości specjalnych. To tylko niektóre atrakcje Koncertu Galowego XX Radomszczańskich Spotkań Integracyjnych.

Na scenie Miejskiego Domu Kultury swoje umiejętności wokalne prezentowali m.in. młodzi radomszczanie cierpiący na autyzm. Towarzyszyli im wychowawcy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. – To był wspaniały występ. Dzieci udowodniły, że pomimo choroby potrafią fantastycznie się bawić i integrować. Muszę przyznać, że oglądając ten występ nie mogłam powstrzymać łez. To były zarówno łzy szczęścia, jak i ogromnego wzruszenia – powiedziała uczestnicząca w imprezie pani Joanna.

Jak co roku w koncercie galowym uczestniczyli goście specjalni. Tym razem był to wykonujący utwory Beatlesów zespół The Postman oraz Janusz Yanina Iwański. Ten znany muzyk i kompozytor wykonał z uczestnikami imprezy jedną ze swoich kompozycji – hymn Radomszczańskich Spotkań Integracyjnych  – utwór „Tolerancja”. Zaśpiewał też swoje najpopularniejsze piosenki, m.in. “Wielkie podzielenie” oraz utwory z nowej płyty.

Podczas koncertu galowego przeprowadzona została zbiórka pieniędzy na leczenie Maciusia Saternusa. Ten 5-letni chłopiec przeszedł niedawno operację wszczepienia implantu ślimakowego i wymaga intensywnej rehabilitacji.

XX Radomszczańskie Spotkania Integracyjne zakończy jutro Rodzinny Piknik Integracyjny. Impreza rozpocznie się o godz. 13.00 w Parku Świętojańskim w Radomsku.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD