Radomszczańska policja zatrzymała złodziei, którzy okradali sklepy spożywcze

Jubiler Ako

16 września br. na terenie dwóch sklepów spożywczych w Strzałkowie oraz w Kietlinie doszło do kradzieży na łączną kwotę ponad 1 000 złotych. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku zatrzymali do sprawy czterech mężczyzn. Dwóch usłyszało zarzuty kradzieży zuchwałej. Jednemu z nich dodatkowo został przedstawiony zarzut kierowania pojazdem mechanicznym pomimo orzeczonego zakazu sądowego oraz będąc w stanie nietrzeźwości.


Do szczególnie zuchwałych kradzieży doszło w piątek, 16 września na terenie dwóch sklepów spożywczych w Strzałkowie i w Kietlinie, położonych w gminie Radomsko. Według telefonicznego zgłoszenia w pojeździe na parkingu przy ul. Radomszczańskiej w Kietlinie mieli znajdować się mężczyźni, którzy w godzinach popołudniowych dokonali kradzieży produktów spożywczych.

Kiedy policjanci dojeżdżali na miejsce, po drodze zobaczyli, że samochód opisany przez świadka jedzie już w kierunku Radomska. Mundurowi zawrócili i zatrzymali do kontroli citroena jumpera. Dwaj mężczyźni, jak się później okazało sprawcy kradzieży, wykorzystując przewagę liczebną nad mundurowymi podjęli próbę ucieczki. Jednak po wezwaniu dodatkowego patrolu i podjętym pościgu dwaj uciekinierzy zostali dość szybko zatrzymani – informuje radomszczańska komenda.

Cała czwórka mężczyzn została finalnie osadzona w policyjnej izbie zatrzymań. W tym czasie funkcjonariusze dochodzeniowi przesłuchali świadków i zabezpieczyli monitoring. Na podstawie zgromadzonych materiałów dwóch sprawców w wieku 27 i 28 lat usłyszało zarzuty kradzieży szczególnie zuchwałej, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Młodszy z nich dodatkowo tłumaczył się przed sądem z kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za podobny czyn był już skazany kilka lat wcześniej. Kodeks karny przewiduje za ten czyn karę pozbawienia wolności również do lat 5.

Sąd zastosował wobec sprawców karę w postaci policyjnego dozoru.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD