Sezon grzewczy 2022. Kiedy włączą kaloryfery?

Jubiler Ako

Choć do końca kalendarzowego lata pozostało jeszcze kilka dni, to jesień w Polsce już się zaczęła. Po upalnym lecie, bardzo szybko przyszło ochłodzenie, z silnym wiatrem i deszczami. Załamanie pogody spowodowało, że nie tylko aura za oknem stała się nieprzyjemna, ale również w mieszkaniach zaczynamy odczuwać skutki zimna. Kiedy rozpocznie się sezon grzewczy? Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku wyjaśnia.


Mieszkańcy Radomska pytają Zakład Ciepłowniczy o termin włączenia ogrzewania. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku odpowiada.

W związku z zapytaniami kierowanymi do Zakładu Ciepłowniczego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku o termin “włączenia” ogrzewania dla odbiorców informujemy, że Zakład Ciepłowniczy ma obowiązek włączyć ciepło do odbiorcy w ciągu 24 h na jego pisemny wniosek. W przypadku mieszkańców i lokatorów mieszkań mieszczących się w zasobach mieszkalnictwa zbiorowego, np. w blokach i kamienicach zasilanych ciepłem systemowym wytworzonym przez Zakład Ciepłowniczy PGK w Radomsku wniosek taki składa zarządca lub administrator i do niego mieszkańcy i lokatorzy powinni kierować zapytania oraz prośby o włączenie ogrzewania – czytamy w komunikacie PGK w Radomsku.

Zapytania kierowane były również w sprawie rekompensat do ogrzewania. PGK podał, że w ubiegły czwartek (15 września) Sejm zajmował się projektem ustawy dot. rekompensat do zakupu ciepła przez odbiorców, dla których źródłem ciepła jest inne źródło niż indywidualny kocioł węglowy, bądź na inne paliwo stałe.

Obecnie jeszcze nie ma obowiązujących przepisów, które regulują temat dopłat dla tychże odbiorców, wobec czego należy oczekiwać rozwiązań zawartych w ustawie i towarzyszących jej przepisach wykonawczych – dodaje PGK.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD