Radomszczański “Ekonomik” zdobył tytuł Złotej Szkoły NBP

Reklama

Zespół Szkół Ekonomicznych im. T. Kotarbińskiego w Radomsku znalazł się w setce nagrodzonych szkół za najlepiej wykonane zadania i zdobył tytuł “Złotej Szkoły NBP”.


Szkoła do projektu Złote Szkoły NBP przystąpiła wiosną tego roku. W projekcie wzięli udział uczniowie klasy 4a w składzie: Dominika Banaszczyk, Oliwia Wrótniak, Patrycja Walaszczyk, Natalia Sadawa, Julita Wójcik, Paulina Krakowiak, Weronika Kaczmarczyk, Julia Sobieraj, Bartłomiej Daros, Maciej Flasza oraz nauczyciele koordynujący – Sylwia Gnoińska i Anna Rudek-Kowalczyk – zostali Drużyną Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej.

Ideą programu jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów. Tematem przewodnim IV edycji programu był “Polski złoty w obiegu od 100 lat – NBP i jego funkcja emisyjna”. Z tego powodu odbyły się liczne warsztaty edukacyjne, lekcje z ekonomią oraz debaty szkolne prowadzone przez ambasadorów, koordynatorów i chętnych nauczycieli.

Wysiłek i zaangażowanie zostały docenione!

Zdobyliśmy tytuł “Złotej Szkoły NBP”. A ponadto znaleźliśmy się w setce nagrodzonych szkół za najlepiej wykonane zadania. Gratuluję całej drużynie ambasadorów edukacji ekonomicznej i wszystkim zaangażowanym uczniom oraz nauczycielom – mówi dyrektor szkoły Małgorzata Kołodziejska.

W Złotej Setce za najlepiej wykonane zadania nagrody przyznano dla 50 szkół podstawowych oraz 50 szkół ponadpodstawowych.

Udział w tym projekcie łączy się z obchodami 100-lecia istnienia szkoły.


Czytaj też: Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w SOSW w Radomsku [FOTO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD