RADOMSZCZAŃSKIE GMINY Z WOJEWÓDZKIM DOFINANSOWANIEM

Reklama

Gmina Gomunice, Wielgomłyny i Lgota Wielka otrzymały dotację celową z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi na remonty obiektów sportowych. Stosowne umowy na przekazanie środków finansowych zostały podpisane dziś przez wójtów wymienionych gmin oraz przewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego Marka Mazura. Nasza redakcja uczestniczyła w podpisaniu umowy w gminie Gomunice.

Dotowanie przez samorząd województwa łódzkiego małych obiektów sportowych znajdujących się na terenie gmin przez samorząd województwa łódzkiego trwa od roku. W bieżącym roku radni wojewódzcy przeznaczyli na tzw. małe sportowe granty 4 mln złotych.

Wśród dofinansowanych szczęśliwców jeżeli chodzi o Powiat Radomszczański znalazły się 3 gminy. – Gmina Lgota Wielka otrzymała blisko 80 tys. złotych na remont sali sportowej. Gmina Wielgomłyny na remont sali sportowo – widowiskowej otrzymała prawie 58 tys. złotych. Natomiast gminę Gomunice wsparliśmy kwotą ponad 62 tys. złotych. Pieniądze te zostaną przeznaczone na remont trybun gomunickiego stadionu – wylicza przewodniczący Marek Mazur.

Wójt gminy Gomunice, Paweł Olejniczak nie kryje zadowolenia z faktu otrzymania finansowego wsparcia na to zadanie. – Nasz stadion już od trzech lat przechodzi remont. Wykonaliśmy już nowe ogrodzenie, monitoring i częściowe oświetlenie. Remont trybun będzie jego ukoronowaniem oraz prezentem na kibiców naszej gomunickiej drużyny piłkarskiej, która zakwalifikowała się w tym roku do ligi okręgowej – mówi gospodarz gminy Gomunice.

Całkowity koszt gomunickiej inwestycji to nieco ponad 82 tys. złotych. 62,5 tys. złotych tej kwoty stanowi dotacja Sejmiku Województwa Łódzkiego. – Nasz wkład własny w tę inwestycję to tylko nieco ponad 19 tys. złotych. Chcę też zauważyć, że zadanie, aby nie podrażać kosztów, zostanie wykonane przez pracowników gminnego referatu komunalnego – zauważa wójt Olejniczak.

Nowe trybuny na gomunickim stadionie mają pojawić się na tegoroczne Święto Miodu. A to już 4 sierpnia.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD