MEBIN

Rafał Dębski zrezygnował z funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej

Jubiler Ako

Rafał Deski zrezygnował z funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej w Radomsku. To konsekwencja zakończenia współpracy między Koalicją Obywatelską, Wspólnym Samorządem i Razem dla Radomska.

Jutro w Urzędzie Miasta odbędzie się nadzwyczajna sesja, na której radni oficjalnie odwołają dotychczasowego przewodniczącego rady, jutro powołany zostanie także nowy przewodniczący.

Aby tak mogło się stać, sesja musi odbyć się stacjonarnie, tylko wtedy może odbyć się tajne głosowanie. Dotychczas ze względu na pandemię sesje odbywały się online.Dokładnie rok temu radni KO złożyli wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej, aby przyjąć stasowane projekty uchwał dotyczące pomocy przedsiębiorcom. Wówczas grupa radnych złożyła wniosek aby sesje odbywały się zdalnie, informując mnie, że nie będą brali udziału w pracach rady, ze względu na obawy o swoje zdrowie. Dziś sytuacja się zmieniła. W ubiegłym tygodniu wpłynął do mnie wniosek o odwołanie mnie z funkcji przewodniczącego. Nie chcę utrudniać pracy ugrupowaniom politycznym, które zawiązały nową koalicję. Dzisiaj publicznie rezygnuje z pełnienia tej funkcji. Wydałem stosowne predyspozycje do zwołania sesji w trybie stacjonarnym. Dostałem informację od Urzędu Miasta, że są w stanie wydać 6 tysięcy złotych na poprowadzenie sesji w trybie zdalnym, tylko po to aby mnie odwołać. Nie będę doprowadzać do sytuacji, aby mieszkańcy naszego miasta ponosili koszty nowej koalicji – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej Rafał Dębski, który podziękował wszystkim pracownikom biura rady za współpracę.

Koalicja Obywatelska przeszła do opozycji, choć jak sami jej przedstawiciele określają – opozycji konstruktywnej.

Rozumiemy, że w radach kształtują się nowe porozumienia, jednak bardzo nas zaskoczyła postawa prezydenta Jarosława Ferenca, który wygrał głosami wyborców, którzy głosowali na osobę spoza Prawa i Sprawiedliwości. To jest coś czego nie potrafimy zrozumieć. Jest nowa większość, naturalne jest to, że powinni mieć reprezentacje w prezydium rady. Zachowamy się w taki sposób aby nie utrudniać im pracy. Uważamy, że w tym przypadku powinna być zachowana klasa polityczna – mówi Łukasz Więcek radny Rady Miejskiej w Radomsku.

Poza rezygnacją Rafała Dębskiego, wszyscy przewodniczący z ramienia Koalicji Obywatelskiej (Dorota Sujka, Katarzyna Wośko, Piotr Lisowski, Paweł Pichit, Łukasz Więcek) zrezygnowali z przewodzenia komisji stałych rady miejskiej.

Po dwudziestu latach pracy na rzecz Platformy Obywatelskiej z partii odszedł Jakub Jędrzejczak. Politycy Koalicji Obywatelskiej nie chcieli komentować tej decyzji.


Czytaj też: Jakub Jędrzejczak odchodzi z Platformy Obywatelskiej

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW