Solarprojekt
SPORTZ ŻYCIA MIASTA

RAP RADOMSKO ZAPRASZA W SWOJE SZEREGI DZIEWCZĘTA

Kobieca piłka nożna nieustannie rozwija się na całym świecie! RAP Radomsko chce dorzucić do tego swoje przysłowiowe „ 5 groszy”. W związku z tym Akademia zaprasza dziewczęta na treningi. Pierwsze zajęcia odbędą się 2 września br.

Projekt dedykowany jest dziewczynkom, uczennicom klas I – VIII szkół podstawowych, a podyktowany jest stałym rozwojem kobiecej piłki nożnej w Polsce i na świecie. – Zajęcia szkoleniowe będą się opierać na Programie Szkolenia RAP Radomsko zgodnym z Narodowym Modelem Gry PZPN i na Modelu Gry RAP Radomsko, wg których odbywa się obecnie szkolenie chłopców w RAP Radomsko – zauważa Krzysztof Kowalski z RAP Radomsko. – Po 10 latach szkolenia chłopców – czas na rozwój piłki nożnej wśród dziewcząt! Oczywiście dalej zajmujemy się szkoleniem chłopców i ciągle zapraszamy na zajęcia nowych zawodników. Nabór jest otwarty – dodaje.

Jak zauważa szkoleniowiec RAP Radomsko widzi wielki potencjał wśród dziewcząt i dlatego chce maksymalnie poświęcić pracy na nich rzecz. – Najbliższy rok, będzie okresem wprowadzenia. Treningi, kilka turniejów i sprawdzianów. Później nastąpi przydział dziewcząt do damskich grup rozgrywkowych pod patronatem PZPN – mówi K. Kowalski.

RAP Radomsko będzie też współpracował z klubami zajmującymi się szkoleniem dziewcząt w celu uściślenia szkolenia i wypracowania najlepszych wzorców, dzięki którym, dziewczęta uczestniczące w projekcie RAP GIRLS Radomsko będą mogły w przyszłości zaistnieć w profesjonalnej piłce nożnej.

Pierwsze zajęcia odbędą się 2 września br. – Można już się zapisywać. Maksymalnie w grupie może być 15 zawodnicze – informuje K. Kowalski.

Dane kontaktowe do trenerów grup i trenera koordynatora oraz miejsca i godziny zajęć, regulamin i formularze przystąpienia do RAP Radomsko są na www.rap-radomsko.pl

Zajęcia w RAP GIRLS Radomsko odbywać się będą w trzech grupach:

Grupa Żółta: klasy I – II – III, trener Grzegorz Marjański

Grupa Niebieska: klasy IV – V – VI, trener Przemysław Nieznański

Grupa Czerwona: klasy VII – VIII, trener Rafał Wawrzyniak

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close