Select

RAP ŚWIĘTUJE URODZINY. JEST MIĘDZYNARODOWO I PATRIOTYCZNIE [FOTO]

Jubiler Ako

Radomszczańska Akademia Piłkarska świętuje 8-lecie istnienia. To okazja nie tylko do podsumowań minionych lat, ale i sportowych emocji – i to emocji międzynarodowych. Urodzinowa impreza ma też przesłanie patriotyczne.

Takich emocji sportowych w Radomsku dawno nie było. Z okazji 8 urodzin Radomszczańskiej Akademii Piłkarskiej do Radomska przyjechali młodzi piłkarze z zaprzyjaźnionych z RAP-em czołowych polskich klubów sportowych, m.in. Legii Warszawa, Ruchu Chorzów, Polonii Bydgoszcz, Śląska Wrocław a także klubów z Czech i Łotwy.

Oficjalna inauguracja imprezy nastąpiła na skwerze przy placu 3 Maja. Podczas uroczystości odśpiewane zostały hymny uczestniczących w imprezie państw. Hymn Polski wykonał chór Towarzystwa Śpiewaczego im. Stanisława Moniuszki. Była też okazja do prezentacji drużyn a także uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszystkie uczestniczące w wydarzeniu drużyny złożyły kwiaty pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza.

W sobotę 19 maja 2018 r. wszystkie uczestniczące w imprezie zespoły zmierzą się ze sobą w turnieju, który zostanie rozegrany na stadionie przy ul. Brzeźnickiej. Początek o godz. 10.30.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD