Luxbud

REGULAMIN BUDŻETU OBYWATELSKIEGO ZASKARŻONY

Polonaisse

Anonimowa osoba zaskarżyła do Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi uchwałę w sprawie regulaminu budżetu obywatelskiego, przyjętą przez radnych rady miejskiej w Radomsku.

Zaskarżone zostały dwa zapisy regulaminu II edycji budżetu obywatelskiego, wypracowanego przez zespół konsultacyjny, a przejętego uchwałą z dnia 16 maja 2016 r. przez miejskich radnych.

– Zaskarżone punkty dotyczą braku możliwości zgłaszania wniosków do budżetu obywatelskiego przez radnych i członków zespołu konsultacyjnego oraz braku możliwości zgłaszania przez szkoły zadań inwestycyjnych na terenie placówek – wyjaśnia Kamil Bugdal, koordynator Zespołu Konsultacyjnego ds. Budżetu Obywatelskiego.

Zdaniem członków Zespołu, przyjęte przez radę miejską zapisy są zgodne z oczekiwanymi zgłaszanymi przez mieszkańców po pierwszej edycji budżetu obywatelskiego. Jutro Zespół skonsultuje to z prawnikami Dziennika Urzędowego. Taką decyzję podjął podczas wczorajszego spotkania.

Przypomnijmy, to właśnie zaskarżone przez anonimowego mieszkańca punkty regulaminu wzbudzały najwięcej emocji wśród radnych podczas dyskusji w przedmiotowej sprawie.  Padały słowa: dewiacja, budżet cwaniaków…

Czytaj na ten temat:

https://pomiedzystronami.pl/budzet-obywatelski-cwaniakow-a-moze-dewiajcja/

https://pomiedzystronami.pl/zespol-konsultacyjny-budzetu-obywatelskiego-rozpoczal-prace/

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD