Select

REKORD NARODZIN W RADOMSZCZAŃSKIM SZPITALU

Polonaisse

– Aż serce się raduje, gdy patrzymy na ilość dzieci, które w ostatnich dniach przychodzą na świat w radomszczańskim szpitalu – mówią pracownicy oddziału położniczego Szpitala Powiatowego w Radomsku. W tym miesiącu oddział ten przeżywa prawdziwe oblężenie. Właśnie został pobity rekord narodzin.

IMGP9748
IMGP9747Od 8 do 11 sierpnia na świat w radomszczańskim szpitalu przyszło 22 dzieci. – To absolutny rekord. Najwięcej, bo aż 9 dzieci urodziło się w minioną środę – mówi koordynująca oddział ginekologiczno – położniczy Ewa Kazimierczak.

Pracownicy oddziału położniczego zauważają, że ostatnio taka sytuacja miała miejsce kilkadziesiąt lat temu. – Od bardzo wielu lat nie zdarzyło nam się 9, czy 7 porodów w ciągu doby. Pamiętam, że w latach osiemdziesiątych rodziło się maksymalnie 10 dzieci. Później liczba ta zmalała do około 2-4 narodzin na dobę. I było tak do chwili obecnej – mówi oddziałowa oddziału noworodków Ewa Jędryszek. Skąd nagły wzrost liczby narodzin? – Trudno powiedzieć. Osobiście podejrzewam, że powodem tego może być zamknięcie oddziału położniczego szpitala w Piotrkowie Trybunalskim. Niektóre pacjentki z tamtego terenu rodzą dzieci w Radomsku. Kolejnym powodem może być wprowadzenie programu 500+ – mówi Ewa Jędryszek. – Ale to są tylko moje przypuszczenia – dodaje.

Przemysław Drozdek z kancelarii radomszczańskiego szpitala podkreśla, że w placówce tej są doskonałe warunki. – Pacjentki mogą korzystać z sal jedno i dwuosobowych. Działa u nas szkoła rodzenia oraz funkcjonuje program „Rodzić jak w domu”. Myślę, że są to elementy, które zachęcają kobiety do rodzenia w naszym szpitalu – mówi Przemysław Drozdek. – Bardzo się cieszymy, zarówno z tego, że nasz szpital cieszy się tak dużym powodzeniem przyszłych mam, jak i z tego, że coraz więcej rodziców decyduje się na porody rodzinne – dodaje Przemysław Drozdek.

Od początku 2016 roku w Szpitalu Powiatowym w Radomsku przyszło na świat 476 dzieci. W całym ubiegłym roku było 799 narodzin.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD