REKORDOWA ZBIÓRKA KARMY DLA ZWIERZAKÓW

Reklama

Ponad 470 kg zebrano podczas V Mikołajkowej Zbiórki dla Zwierzaków z Radomska. To rekord, zarówno pod względem ilości zebranej karmy, jak i osób biorących udział w akcji. Dary trafiły do Radomszczańskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.


– Według raportu WWF z 2008 kolizji drogowych z udziałem zwierząt było 17.500. Dzieląc to na 365 dni to około 47 zdarzeń codziennie. Biorąc pod uwagę, że nie wszyscy kierowcy zgłaszają wypadek, faktyczna ilość wypadków może być nawet czterokrotnie większa. Dodając do tego znęcanie się ludzi na zwierzętami liczba na co dzień ginących zwierząt może być zatrważająca. Akcja, którą od ponad pięciu lat organizujemy nie tylko służy zebraniu karmy dla tych najbardziej potrzebujących zwierząt, ale idzie także z misją – kochajmy, pomagajmy i pamiętajmy o zwierzętach. Akcja prowadzona jest w wielu punktach w Radomsku, a punkty te poprzez swoje działania marketingowe propagują miłość do zwierząt, pamiętamy o nich mówiąc o nich i zbierając karmę. Po raz piąty wraz z żoną mieliśmy przyjemność prowadzić dla was tę akcje, ale bez naszych przyjaciół, wolontariuszy nie udałoby się zebrać tyle prezentów – mówi organizator zbiórki Sebastian Pierzchalski.

– Ta akcja to kolejny dowód na to, że wspólnota ludzi może mieć wpływ na los zwierząt i przyrody. Pamiętajmy, że to my odpowiadamy za przyrodę i los wszystkich żywych istot. Reagujmy na krzywdę, jaka wyrządzana jest zwierzostanowi, sadźmy drzewa a nie wycinajmy ich, dokarmiajmy i otoczmy opieką tych, którzy tego potrzebują. Jesteśmy niewielką społecznością w Radomsku, dbajmy o to co nas otacza i o tych za których jesteśmy odpowiedzialni – dodaje.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD