Remont sali widowiskowej MDK wstrzymany. Wykonawca wycofał się z przetargu

Reklama

Długo wyczekiwany remont sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku miał się niebawem rozpocząć, jednak został odwołany. Powód? Firma, która miała wykonać remont, godzinę przed umówionym spotkaniem na podpisanie umowy na rozpoczęcie prac, zrezygnowała.

Urząd miasta i Miejski Dom Kultury w Radomsku poinformowali w czwartek (14 kwietnia) o unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Modernizacja Sali widowiskowej MDK w Radomsku”.

To już drugi przetarg na remont sali, który zostaje unieważniony. Dyrektor MDK Krzysztof Zygma nie wie skąd taka decyzja wykonawcy. Pracownicy przygotowali już salę, zdjęte zostało m.in. oświetlenie. Zawieszona została działalność Kina Pasja.

Remont miał się zakończyć z końcem wakacji. Już wiadomo, że nie uda się tego terminu dotrzymać. Dlatego też MDK planowane jest ponowne otwarcie kina.

Wkrótce ma również zostać ogłoszony kolejny przetarg.

W ramach planowanych prac ma być przeprowadzona modernizacja sali widowiskowej wraz ze sceną, widownią, widownią na balkonie oraz zespołem pomieszczeń operatorni i pomieszczeniami techniczno-użytkowymi.

Zakres robót dotyczyć ma również:

  • zabezpieczenia istniejącego sufitu sali kinowej;
  • skucia i zerwania istniejących podłóg w sali kinowej oraz na balkonie;
  • wykonania nowych podłóg na sali kinowej oraz balkonie;
  • pionowania ścian na poziomie parteru do wysokości ok. 3,20 m poprzez wykonanie obudowy z płyt GK na profilach stalowych, a następnie wykonanie gładzi gipsowej, gruntowanie i dwukrotne malowanie farbami silikatowymi;
  • wymiany stolarki drzwiowej;
  • wymiany foteli w sali kinowej;
  • przebudowy instalacji elektrycznej (w szczególności oświetlenie wewnętrzne, instalacja gniazd wtykowych, rozdzielnica R1, instalacja zalicznikowa dla rozdzielnicy R1, instalacja pętli indukcyjnej oraz instalacji audiodekrypcji służących zwiększeniu dostępności obiektu dla osób niepełnosprawnych);
  • a także, zakupu, dostawy i montażu pozostałego wyposażenia.

CZYTAJ TEŻ: “Smok czy smog?” – zaproszenie na spotkanie promujące książkę autorstwa Elżbiety Stępień i Marcina Stępnia

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
[pro_ad_display_adzone id="64133"]

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD