Select

Powiatowy Kiermasz Wielkanocny w Radomsku [FOTO]

Polonaisse

Na parkingu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Radomsku, tuż przed świętami wielkanocnymi, w czwartek (14 kwietnia) zorganizowano “Powiatowy Kiermasz Wielkanocny”. Bez stresu i stania w długich kolejkach w sklepach, można było zakupić wszystko co niezbędne na nadchodzące święta. Było w czym wybierać, od ozdób i dekoracji do domu, aż po wypieki i inne dania wielkanocne.

Kiermasz rozpoczął się o godz.15. Przed budynkiem urzędu, swoje kramy ustawili lokalni producenci oraz Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu radomszczańskiego. Zakupom sprzyjała iście wiosenna pogoda. Kiermasz przyciągnął wielu radomszczan, którzy bez trudu mogli zakupić wszystko co potrzebne, aby zastawić świąteczne stoły i wypełnić wielkanocne koszyczki.

Stoiska wypełnione były lokalną i naturalnie produkowaną żywnością. Można było wybrać pośród domowych wypieków: mazurków, pierników, makowców, bab wielkanocnych, czekoladowych zajączków i baranków, a także tradycyjnych wędlin, szynek, pasztetów, swojskiej kiełbasy, chrzanu, smalcu i chlebów. Były też pierogi, ser kozi, zakwas na żurek, kugiel i krokiety.

Nie zabrakło również prac lokalnych rękodzielników. Na stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich znalazły się szydełkowe i makramowe ozdoby – pisanki, kurki, zajączki i baranki, stroiki wielkanocne, koronkowe serwetki oraz wiklinowe koszyczki.

Dodatkowo odwiedzającym kiermasz wręczano upominki od firmy Prymat.

 

CZYTAJ TEŻ: Remont sali widowiskowej MDK wstrzymany. Wykonawca wycofał się z przetargu

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD