Solarprojekt
Z ŻYCIA POWIATU

RENATA KOSKA UJAWNIA STRATĘ W ZAKŁADZIE KOMUNALNYM W PRZEDBORZU

Zakład Komunalny w Przedborzu generuje straty. Taką informację lokalnym dziennikarzom przekazała podczas konferencji prasowej pełniąca obowiązki burmistrza  Przedborza Renata Koska. – Przez cztery lata działalności zakład miał aż 1 mln 872 tys. złotych straty – poinformowała R. Koska. Z prezesem zakładu nie udało nam się skontaktować, ponieważ – jak się okazuje, od 8 do 16 lipca przebywa na urlopie wypoczynkowym.

– W trosce o mieszkańców miasta, pozwoliłam sobie zaprosić Państwa do siebie. Za Państwa pośrednictwem chcę poinformować mieszkańców Gminy Miasta Przedbórz o niezrozumiałych dla mnie rzeczach, jakie od kilku lat miały miejsce w Zakładzie Komunalnym – zauważyła na wstępie Renata Koska, która od 30 kwietnia br.  pełni obowiązki burmistrza, po tym, jak mandat stracił poprzednik, skazany prawomocnym wyrokiem. – Po zapoznaniu się z bilansem Zakładu Komunalnego, po wnikliwym jego przeanalizowaniu, nie mogłam przejść obojętnie. Wynika z niego, iż spółka generuje straty – dodaje R. Koska.

Z informacji przekazanych przez p.o. burmistrza Przedborza wynika, iż od początku działania spółki (2015 rok) strata wyniosła 1 mln 872 tys. zł. – To dla mnie niezrozumiałe. To niecałe cztery lata – zauważa Koska. – Zwróciłam też uwagę na wydatki w dziale „usługi obce”. Zastanowiły mnie, bo wyniosły aż 224 tys. zł. w 2018 r. Uzyskałam telefoniczną odpowiedź ze spółki, że na tę pozycję składają się usługi telekomunikacyjne oraz przeglądy samochodów. A zgodnie z aktem notarialnym zakład posiada trzy samochody. Podobnie zastanawia pozycja – „koszt podróży służbowych”, który, jak wynika z dokumentów wyniósł 23 tys. zł w skali roku – mówiła R. Koska.

Koska (o czym poinformowała dziennikarzy podczas konferencji prasowej) celem wyjaśnienia sprawy próbowała spotkać się z prezesem oraz zarządem spółki. – Prezes nie pojawił się, ponieważ – jak się okazuje, od 8 do 16 lipca przebywa na urlopie…  – zauważa p.o. burmistrza Przedborza.

Koska nie dostała protokołu ze zgromadzenia wspólników spółki. Poprosiła również o wgląd w dokumentację zakładu. – Jedyne co otrzymałam to odpowiedź, że zakład wystąpił o opinię prawną, czy może przekazać dokumentację finansowo-księgową na ustne polecenie pełniącej obowiązki burmistrza – mówiła R. Koska.

Pomimo tego, iż R. Koska poinformowała dziennikarzy, iż prezes Zakładu Komunalnego w Przedborzu znajduje się na urlopie udaliśmy się do siedziby spółki. Faktycznie, prezesa nie było. – Nie jestem upoważniony do oficjalnych wypowiedzi. Pan prezes od 8 do 16 lipca przebywa na urlopie wypoczynkowym. Tyle mogę Państwu powiedzieć – usłyszeliśmy od pracownika Zakładu Henryka Migockiego, który pokazał nam również wniosek urlopowy prezesa.

xxx

Przypomnijmy. W najbliższą niedzielę (14 lipca) odbędzie się w Przedborzu II tura przedterminowych wyborów na urząd burmistrza Przedborza. Zmierzą się w nich Renata Koska (powołana na p.o. burmistrza przez premiera Rządu RP) oraz Wiesława Janosik (obecna sekretarz gminy Przedbórz).

Pokaż więcej
Jubiler Ako

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW