Solarprojekt
Z ŻYCIA MIASTAZ ŻYCIA POWIATU

SPRAWDŹ, GDZIE NAJSZYBCIEJ USUNIESZ ZAĆMĘ

W środę 10 lipca r. łódzki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia wysłał SMS-y z informacją o krótszym czasie oczekiwania na zabieg usunięcia zaćmy. Wiadomości trafiły do 3700 pacjentów, którym na zabieg usunięcia zaćmy wyznaczono ponad roczny czas oczekiwania. SMS-y zostały wysłane na numery komórkowe, które pacjenci podali, zapisując się na zabieg.

Na podstawie decyzji Ministra Zdrowia o bezlimitowym od 1 kwietnia br. finansowaniu zabiegów usunięcia zaćmy już po pierwszych dwóch miesiącach odnotowano znaczący wzrost – o 11 proc. liczby wykonanych w polskich placówkach zabiegów. Zgodnie z zapowiedzią, ŁOW NFZ w lipcu  2019 r. podpisze aneksy do umów zwiększające kontrakty placówek adekwatnie do wartości wykonanych świadczeń.

– W Łódzkiem większość placówek operuje niemal wszystkich pacjentów w trybie 1 dnia. Taki zabieg jest bezpieczny, pozwala na szybki powrót do domu, uniknięcie zakażeń szpitalnych i związanych z nimi powikłań. Czas oczekiwania w naszym województwie się skraca, wiele placówek proponuje kilkutygodniowy termin na zabieg. Zachęcamy pacjentów, którzy czekają w kolejce, do zmiany placówki na taką, która proponuje krótszy czas oczekiwania. Wystarczy zabrać skierowanie i poinformować o zmianie placówki – mówi rzecznik łódzkiego oddziału NFZ Anna Leder.

SPRAWDŹ: TERMINY OCZEKIWANIA NA ZABIEG

Pokaż więcej
Jubiler Ako

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW