Luxbud

Retransmisja opery „Halka” Stanisława Moniuszki w MDK w Radomsku

Polonaisse

W Miejskim Domu Kultury w Radomsku w czerwcu odbędzie się retransmisja opery „Halka” Stanisława Moniuszki w reżyserii Mariusza Trelińskiego.

Retransmisja z Theater an der Wien odbędzie się 8 czerwca o godz. 19.00.

W rolach głównych: Corinne Winters, Piotr Beczała, Natalia Kawałek, Tomasz Konieczny
Reżyseria: Mariusz Treliński
Dyrygent: Łukasz Borowicz

„Halka” Moniuszki to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich oper. Jej ładunek emocjonalny przyrównuje się do „Madame Butterfly” Pucciniego. Choć powstała wcześniej, nie zdobyła światowego rozgłosu, co trudno wytłumaczyć, bo zawiera w sobie wszystko to, co opera o tragicznej miłości powinna zawierać. Spektakl „Halki” w Theater an der Wien powstał z inicjatywy Piotra Beczały, światowej klasy polskiego tenora i niestrudzonego popularyzatora twórczości Moniuszki. Wcielił się on tu w rolę Jontka, a jego interpretacja arii „Szumią jodły na gór szczycie” została przyjęta przez międzynarodową publiczność z nieskrywanym entuzjazmem. Wiedeńską inscenizację wyreżyserował Mariusz Treliński, dyrektor artystyczny Teatru Wielkiego-Opery Narodowej, a zza dyrygenckiego pulpitu poprowadził Łukasz Borowicz, znany ze znakomitych interpretacji muzyki polskiej. Halkę, uwiedzioną przez panicza Janusza góralkę, zaśpiewała w tym przedstawieniu Amerykanka Corinne Winters. Januszem był Tomasz Konieczny, a jego narzeczoną Zofią – Natalia Kawałek.

Spektakl trwa 153 minuty (w tym jedna przerwa). Przedstawienie z polskimi napisami.

W ramach Radomszczańskich Dni Rodziny pierwsze 10 par małżeńskich na hasło „Randka z małżonkiem” otrzyma podwójne zaproszenie na wydarzenie.

Bilety: 25 zł ulgowy, 35 zł normalny.

CZYTAJ TEŻ: Repertuar Kina Pasja MDK w Radomsku

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD