Luxbud

Uwaga na burze z gradem i porywisty wiatr! Alerty IMGW

Polonaisse

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed możliwością wystąpienia burz z gradem oraz silnego wiatru na terenie powiatu radomszczańskiego.

W nocy, od północy do godziny 8 rano w sobotę (21 maja) prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h, lokalnie do 90 km/h. Miejscami możliwy jest grad.

Ostrzeżenie przed możliwością wystąpienia silnego wiatru o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu i północnego zachodu prognozowana jest od godz. 4:00 do godz. 17:00 w sobotę (21 maja).

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk wynosi 80%.

Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu oraz Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Poznaniu, na 20 maja wydali również ostrzeżenie hydrologiczne, dotyczące gwałtownych wzrostów stanów wody. Ostrzeżenie ma obowiązywać 20 maja od godz. 18:00 do 21 maja do godz.9:00.

Ostrzeżenie obejmuje obszar: Dorzecze Warty i zlewnie granicznego odcinka Odry (kujawsko-pomorskie, lubuskie, łódzkie, opolskie, pomorskie, śląskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie).

Przebieg: W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach niekontrolowanych oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 75%.

Uwagi: Informacja wydana w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).

 

CZYTAJ TEŻ: Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. W Radomsku stanie mobilny punkt rekrutacyjny

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD