MEBIN

Roczne podsumowanie w Szpitalu Powiatowym w Radomsku

Nowy rok to czas zestawień tego, co było. Szpital Powiatowy w Radomsku podsumował 2020 rok, który nie był łatwy dla pracowników ochrony zdrowia.

Dla potrzeb szpitala zakupiono dwa nowe ambulanse medyczne – mimo sytuacji epidemiologicznej udało się je pozyskać, choć jak przyznają pracownicy szpitala nie było łatwo.

Placówka wykorzystała dotację celową (904 743 zł) na zakup materiałów i wyposażenia oraz sprzętu, niezbędnych do podjęcia działań związanych z zapobieganiem oraz zwalczaniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Pracownicy szpitala zaangażowali się w walkę z pandemią COVID-19, tworząc punkt wymazowy, mobilne zespoły wymazowe, wyodrębniono oddziały covidowe, utworzono pracownie badań wirusologicznych, do szybkiego wykonywania badań w kierunku wirusa SARS-COV-2.

W szpitalu zrealizowano projekt unijny TOPSOR dla Oddziału Ratunkowego, a końca dobiega realizacja projektu unijnego pn. „Zwiększenie dostępności i poprawa jakości świadczeń zdrowotnych poprzez wdrożenie E-USŁUG w Szpitalu w Radomsku”.
Dodatkowo placówka pozyskała wideobronchoskop z oprzyrządowaniem dla potrzeb Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.
Miniony rok to czas nie tylko pandemii, ale też ogromnej ludzkiej solidarności i wsparcia a system służby zdrowia to nie tylko sprzęt, ale przede wszystkim ludzie. Dlatego dziękujemy służbom medycznym za ich ciężką pracę.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW