Czy powiat uzyska rządowe wsparcie na ważne inwestycje?

Reklama

Ponad 27 milionów złotych – to sumaryczna kwota, o jaką powiat ubiega się w ramach rządowego Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 przeznaczonego dla jednostek samorządu terytorialnego. Wnioski w tej sprawie zostały złożone do wojewody łódzkiego w ostatnich dniach grudnia 2020.

Fundusz Przeciwdziałania COVID-19 może być szansą na stworzenie w powiecie oczekiwanego przez mieszkańców Centrum Rehabilitacyjno – Integracyjnego, od dawna bowiem na terenie naszego powiatu istnieje duże zapotrzebowanie na usługi w zakresie rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Inwestycja jest kosztowna, dlatego Powiat stara się o jej dofinansowanie w kwocie 22 673 263 zł.

Zgodnie z zamierzeniami Centrum miałoby powstać na działce w obrębie Szpitala przy ul. Jagiellońskiej. W jego skład wchodzić ma Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Środowiskowy Dom Pomocy typu C i D (dzienny) oraz Centrum Opiekuńczo Mieszkalne (całodobowy pobyt 20 mieszkańców). Powstanie tego nowoczesnego kompleksu pozwoli na stworzenie szerokiego środowiskowego wsparcia dla niepełnosprawnych mieszkańców powiatu, m. in. w zakresie rehabilitacji, także – społecznej i zawodowej, umożliwiając usamodzielnianie niepełnosprawnych w ich dotychczasowym środowisku zamieszkania, bez konieczności umieszczania ich w stacjonarnych domach pomocy społecznej.

Kolejne dwa wnioski skierowane do FPC dotyczą ważnych inwestycji drogowych. Powiat stara się o pozyskanie funduszy na przebudowę ulicy Piłsudskiego w Radomsku (na najbardziej zniszczonym odcinku od ul. Targowej do przejazdu kolejowego) wraz z budową ciągu pieszo – rowerowego. Wniosek opiewa na kwotę 1 650 000 zł.

Kolejny wniosek dotyczy funduszy na przebudowę ul. Krasickiego w Radomsku na odcinku od ul. 11 listopada do ul. Kościuszki wraz z przebudową trzech skrzyżowań (w tym budowy ronda u zbiegu ul. Krasickiego, Sierakowskiego i Kościuszki). W tym przypadku powiat stara się o dofinansowanie w wysokości 2 760 416 zł.

Obie inwestycje dotyczą newralgicznych arterii Radomska, poprawią z pewnością komfort i bezpieczeństwo jazdy oraz wpłyną pozytywnie na środowisko, zmniejszy się hałas i emisja spalin.

(Informacja: Starostwo Powiatowe)

 

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD