Reklama
LOKALNI SPOŁECZNICYZ ŻYCIA MIASTA

ROK 2019 ROKIEM HARCERSTWA W RADOMSKU

Nie są anonimowi. Wręcz przeciwnie. Są widoczni, jak mało która organizacja działająca w mieście. Poza tym mają wieloletnią tradycję, którą kultywują. Mowa o harcerzach i zuchach, czyli blisko 700 osobach zrzeszonych w Hufcu ZHP Radomsko. Nic zatem dziwnego, że miejscy radni przychylili się do ich prośby by rok 2019 był Rokiem Harcerstwa w Radomsku.

Związek Harcerstwa Polskiego jest największą i najprężniej działającą organizacją w Polsce. To organizacja ze 100 – letnią tradycją, zrzeszająca ponad 1000 członków. Sam Hufiec Radomsko skupia wokół siebie blisko 700 osób. Głównym celem organizacji jest  wychowywanie młodzieży zgodnie z ideami braterstwa i służby.

Druhny, druhowie wraz z zuchami zrzeszeni w Hufcu Radomsko za sprawą swoich działań są widoczni na co dzień i od święta. Wymiernym tego dowodem jest wydarzenie, które zorganizują w naszym mieście we wrześniu tego roku. Mowa o Święcie Chorągwi Łódzkiej. – Jest to największe wydarzenie naszej Chorągwi. Co roku organizowane jest w innym mieście.  W tym roku organizacja ważnego dla harcerzy święta przypadła w udziale naszemu Hufcowi. Do Radomska we wrześniu zjedzie ponad 2000 harcerzy – zauważa phm. Karolina Jaworska.

Kolejnymi ważnymi wydarzeniami z harcerzami w roli głównej będzie 40 – lecie Stanicy Harcerskiej w Białym Brzegu oraz 80. rocznica powstania Szarych Szeregów – bohatera Hufca Radomsko.

Mając na uwadze wymienione imprezy, a przede wszystkim chcąc im nadać jeszcze większą rangę harcerze zwrócili się do Rady Miejskiej w Radomsku o ustanowienie roku 2019 Rokiem Harcerstwa Polskiego. Ta, zgodę wyraziła. Zatem: Czuj!  Druhny, Druhowie i oczywiście Zuchy!

 

Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW