Select

Rozmawiali o sytuacji szpitala

Jubiler Ako

Plany finansowe i inwestycyjne, a także problemy związane z pandemią COVID-19 były głównymi tematami dwóch Rad Społecznych: Szpitala Powiatowego w Radomsku oraz Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej ,,Pro Familia”. Rady obradowały w piątek 14 stycznia w Starostwie Powiatowym w Radomsku.


Rady obu placówek pozytywnie zaopiniowały m. in. korekty planów finansowych z 2021 roku oraz plany finansowe i inwestycyjne jednostek na 2022 rok.

Plan finansowy szpitala skonstruowany został na poziomie 171 mln zł, SP ZOZ ,,Pro Familia” – 7,6 mln zł. Dyrektorzy obu placówek podkreślali, że tegoroczny plan finansowy jest wyjątkowy trudny do ustalenia, głównie ze względu na nieprzewidywalny rozwój pandemii koronawirusa, ale także z powodu wzrostu inflacji.

Podczas Rady Społecznej Szpitala przedstawione zostały plany inwestycyjne na 2022 r. Największe z nich to modernizacja sieci informatycznej oraz wymiana aparatu RTG. Dyrektor Szpitala Piotr Kagankiewicz zapoznał także obecnych z rządowym projektem powołania centralnej Agencji Restrukturyzacji Szpitali, która ma przejąć nadzór nad szpitalami oraz decydować o przyznawaniu środków na ich rozwój i restrukturyzację. Jak zapewniał dyrektor Kagankiewicz, ze wstępnych ekspertyz wynika, że Szpital Powiatowy w Radomsku zostanie zakwalifikowany do najwyższej kategorii A, co oznacza m. in. że nie zmieni się jego obecny status.

Omawiano także sytuację związaną z organizacją pracy szpitala podczas pandemii. Obecnie placówka dysponuje 140 miejscami dla pacjentów chorych na COVID-19, z tego zajętych jest 130 łóżek.

Pewne rezerwy jeszcze mamy – zapewnia dyrektor Kagankiewicz.

O organizacji pracy w perspektywie nadejścia kolejnej fali epidemii koronawirusa dyskutowano także podczas Rady Społecznej ,,Pro Familii”. Przychodnie są otwarte dla pacjentów, ale zasadą jest wcześniejsze umawianie wizyt na konkretną godzinę, tak by na korytarzach nie panował tłok.

Przyjmujemy pacjentów. Jesteśmy zaopatrzeni w sprzęt, środki ochrony i zabezpieczenia przed COVID-19, dysponujemy izolatką – informuje Jerzy Skwira, dyrektor SP ZOZ.

Pro Familia zamierza inwestować także w poprawę funkcjonalności i estetykę pomieszczeń obu swych przychodni, aktualne jest dokończenie prac remontowych w przychodni przy ul. Armii Krajowej.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD