Rozpoczęcie roku szkolnego w PSP 9 w Radomsku. Kapsuła czasu i drzewo pamięci z okazji 60-lecia istnienia szkoły [FOTO]

Reklama

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 dla społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Radomsku był szczególny. A to ze względu na przypadający w tym roku okrągły jubileusz 60-lecia działalności placówki.


Ten rok szkolny jest szczególny dla całej społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9, która świętuje jubileusz 60-lecia działalności placówki. Podczas uroczystego rozpoczęcia posadzono symboliczne drzewo pamięci (buk), a obok wmurowano tablicę pamiątkową oraz zakopano kapsułę czasu, zawierającą przedmioty związane z radomszczańską „dziewiątką”.

Cieszę się, że po wakacyjnej przerwie wróciliście wypoczęci. Nowy rok szkolny zawsze niesie nowe plany, nowe postanowienia i zamiary. U progu tego roku pragnę życzyć by wszelkie plany się spełniły. By z satysfakcją zakończyć rozpoczynający się dziś dziesięciomiesięczny maraton nauki – mówiła do uczniów dyrektor Dorota Przybek.

Dzięki „Kapsule czasu” możliwe jest połączenie przeszłości z teraźniejszością, a one razem tworzą pomost ku przyszłości. W kapsule oprócz listów od dyrekcji, pracowników i życzeń, umieszczono przedmioty używane w naszych czasach oraz pamiątki szkolne, takie jak: okulary i zegarek dyrektor Przybek, pendrive z pozdrowieniami z 2023r., złoty medal absolwenta, kredę do pisania na tablicy, sterylną maseczkę ochronna używaną podczas pandemii Covid 19, czy też wstążkę z barwami Ukrainy, używaną na znak solidarności z Ukraińcami, którzy licznie przybyli do Polski, jako uchodźcy z kraju ogarniętego wojną.

Wspólnie staraliśmy się stworzyć wiadomość do przyszłych pokoleń. W „Kapsule czasu” umieszczamy to, co ma związek z naszymi czasami, zainteresowaniami, działaniami. Znajdują się tam się przedmioty używane w naszych czasach oraz pamiątki szkolne. Kapsuły z reguły posiadają „termin przydatności”, czyli sprecyzowany moment, w którym należy je odkopać. Zaplanowaliśmy, by naszą kapsułę otworzyć za 40 lat, na 100-lecie szkoły w roku 2063 – dodaje dyrektor szkoły.

Galę jubileuszową szkoła zaplanowała na 21 września.


Czytaj też: Koniec wakacji! Dziś rozpoczyna się szkoła. Rozpoczęcie roku szkolnego w PSP 7 w Radomsku [FOTO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD