20-latek prawdopodobnie zasnął za kierownicą. Doprowadził do wypadku na A1

Reklama

Na autostradzie A1 w okolicach miejscowości Brodowe (gmina Ładzice) w niedzielę, 3 września doszło do zdarzenia drogowego, do którego prawdopodobnie doprowadziło zmęczenie oraz zaśnięcie kierowcy.


Do zdarzenia doszło ok. godz. 11.30. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy policji wynika, że 20-letni mieszkaniec województwa śląskiego kierujący volkswagenem, jechał w kierunku Łodzi lewym skrajnym pasem i prawdopodobnie na skutek zaśnięcia zjechał na środkowy pas ruchu.

Doprowadził do zderzenia z kierującą peugeotem 48-letnią mieszkanką województwa śląskiego. W wyniku zderzenia uszkodzone zostały pojazdy, bariery energochłonne, a obrażeń ciała doznała kierująca peugeotem oraz pasażerka tego pojazdu, które zostały przewiezione do szpitala w Radomsku – relacjonuje mł. asp. Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Pamiętajmy. Kiedy prowadzimy pojazd i ogarnia nas senność należy niezwłocznie zatrzymać się w bezpiecznym miejscu. Warto się przewietrzyć oraz wykonać najprostsze nawet ćwiczenia fizyczne, które z pewnością rozbudzą nasz organizm. Nadchodzący mikrosen można u kierowcy wcześniej zauważyć. Pierwszymi objawami są: częste ziewanie, nagłe dreszcze, opadające powieki oraz częste, powolne mruganie – dodaje policjant.


Czytaj też: Wypadek na A1. 29-latek wjechał w bariery energochłonne

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD