Ruszył Narodowy Spis Powszechny

Reklama

Dziś rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spisem objęci są wszyscy mieszkańcy Polski – Polacy i cudzoziemcy oraz stali mieszkańcy Polski, którzy w czasie spisu przebywają za granicą. Po raz pierwszy podstawową formą w NSP jest tzw. samospis internetowy.


Na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznegodostępny jest elektroniczny formularz, który należy wypełnić samodzielnie, przy pomocy komputera, tabletu czy smartfona.

Liczby pytań zawartych w formularzu nie należy utożsamiać z liczbą wszystkich pytań, na które dana osoba będzie udzielała odpowiedzi, ponieważ będzie to wynikało z indywidualnej sytuacji respondenta.


Dla osób, którym ograniczenia techniczne uniemożliwiają samospis internetowy zostało przygotowane stanowisko komputerowe z dostępem do Internetu, z którego można skorzystać na parterze budynku Urzędu Miasta przy ul. Tysiąclecia 5, w godzinach pracy Urzędu (pon.- pt. 7.30-15.30, wt. 7.30-17.00).

Samospis internetowy jest podstawową, ale nie jedyną możliwością udziału w NSP 2021. Spisać się można również telefonicznie dzwoniąc na infolinię spisową pod nr: 22 279 99 99 – tzw. „spis na żądanie”.

Z osobami, które nie spiszą się przez Internet bądź przez telefon po 15 kwietnia br. skontaktuje się rachmistrz spisowy – telefonicznie lub w celu przeprowadzenia wywiadu odwiedzi nas w domu. Każdy rachmistrz będzie miał identyfikator z numerem, który będzie można zweryfikować poprzez aplikację na stronie spis.gov.pl lub na infolinii.

Należy pamiętać, że udział w spisie jest obowiązkowy! Odmowa udziału w NSP grozi karą grzywny na podstawie art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

Więcej informacji o NSP 2021 można uzyskać na stronie internetowej GUS spis.gov.pl lub dzwoniąc na infolinię spisową pod nr 22 279 99 99.

fot. UM

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD